Puerto vydáva svoj doteraz najväčší a najosobnejší album s názvom IBA SOM

26.3. (nedeľa) na svoje narodeniny vydal slovenský raper a spevák Puerto svoj nový album s názvom IBA SOM.

Prvýkrát Puerto načrtol album so  skladbou ‘‘Iba Som“ v auguste roku 2020 a skompletizoval ho v októbri 2022. Na finálnom zvuku albumu sa podieľali až traja producenti a zvukoví inžinieri: MadSkill, Filipian a Sushiboy. Produkcie na albume sú okrem MadSkilla a NeutralBeatz všetky zahraničné.

„Ako spevák, textár a interpret tohto albumu si ho dovoľujem označiť za tie najlepšie plody mojej doterajšej práce. No posúdenie samozrejme prenechám na poslucháčoch. Ja osobne cítim z albumu pohodu, leto, lásku a rytmy, ktoré mi dodávajú novú energiu a slobodu. Zámerne som na album hostí nevolal, ale keďže tento album sám o sebe nebol mojim zámerom, ukázalo sa, že to bude inak. Nakoniec sa na albume objavili na vokáloch Tina či Martin Cisár a do jednej skladby mi spoločne prispeli slohami Majself, Šorty, Lvcas Dope, Dawe White a Sushiboy“ približuje album Puerto.

Na albume IBA SOM nájdeme 11 skladieb a zvuk príjemných afrobeatov, na ktoré sa dá rovnako tancovať, ako aj vychutnať v pokoji. Puerto si vybral aj produkcie zo žánrov ako sú reggaeton, dancehall, R&B či hip-hop a ide v podstate o fúziu, ktorá vznikla v Nigérii a volá sa „alté“. Všetky tieto hudobné štýly spevák spojil do svojej osobitej pozitívnej a povznášajúcej zmesi.

 „Po 13tich rokoch, čo sa venujem hudobnej tvorbe, po všetkých úspechoch aj neúspechoch, som sa rozhodol, že chcem vytvoriť niečo, čo nebude zaťažovať moju hlavu, nebude ma stavať do pozície, že niečo musím povedať, niečo, kde sa úplne oprostím od prílišného egotripu a pomenovania veci ako správnych a nesprávnych. Vytvoriť niečo, pričom mi bude úplne jedno, ako to kto príjme, pretože podstatný pre mňa bude proces a radosť, ktorú mi album prinesie. Niečo, čo ma nebude stavať do pozície súťažiaceho umelca na trhu, ale niečo, čo mi dodá slobodu. Niečo, pričom sa v tejto dobe upokojím aj ja sám, keď si album pustím len tak do pozadia. Album sa odohráva 90% v prítomnosti. Nie je nostalgický ani sa nepozerá do budúcnosti. Nepodsúva žiadne radikálne názory na život ani ťažké témy, je skrátka o slobode ducha, o kreativite, o láske“ približuje príbeh svojho nového albumu Puerto.

Puerto – IBA SOM
Vychádza 26.3.2023
Vypočujte si album – https://puerto.lnk.to/ibasom

Zdroj: TS