Prvý album United5 pokrstili Celeste Buckingham a Thomas Puskailer, ktorí ocenili kvality kapely!

Mimoriadne úspešné turné po Veľkej Británii, Česku a Slovensku ukončil boyband United5 koncertom v Bratislave. Za nadšeného jasotu fanúšikov na ňom chlapci uviedli do života svoj prvý album s príznačným názvom „The first step“.

Krstnými rodičmi sa stali Celeste Buckingham a Thomas Puskailer, ktorí nešetrili slovami chvály na adresu kapely. Obaja ocenili kvalitu ich hudby a najmä snahu na sebe neustále pracovať. United5 vznikli len pred rokom a už stihli nahrať mnoho veľmi úspešných skladieb, z ktorých viaceré bodovali aj v prestížnych hitparádach.  Mladí speváci dobyli britský hudobný trh a teraz úspešne útočia na ten česko-slovenský.

United5 krstili prvý album! Uviedli ho do života na koncerte v Bratislave, kde ukončili úspešné turné po Veľkej Británii, Česku a Slovensku. Úlohy krstnej mamy CD „The first step“ sa ujala obľúbená Celeste Buckingham.

„Dvoch z chlapcov som spoznala dokonca už počas X-factoru, neskôr som sa zoznámila aj s ďalšími. Myslím, že sú úžasní a veľmi milí. Poznám ich vyše roka a počas tohto obdobia sa výrazne posunuli. V Anglicku aj tu majú veľa fanúšikov, majú super pesničky, makajú na sebe, čo veľmi oceňujem. Sú ako bratia, majú dobrú chémiu. Podľa mňa im to veľmi sekne,“ pochválila česko-slovenský boyband Celeste Buckingham.

Kvalitu hudby a výrazný progres kapely ocenil aj krstný otec CD-ka Thomas Puskailer.

https://www.youtube.com/watch?v=3y4S7-G-ptE&feature=youtu.be

„Vyrastal som s rôznymi boybandmi ako napríklad Backstreet Boys, či New Kids on the Block. Mám k tomu teda blízko. Vypočul som si nové CD-ko United5 a povedal som si, waw! Klobúk dole! Kvalitná hudba, vidno že je to anglická tvorba. Veľmi im držím palce,“ vraví Thomas Puskailer.

Na debutovom CD česko-slovenskej chlapčenskej kapely je 10 pôvodných piesní a dve celkom nové. Ako bonus na ňom fanúšikovia nájdu aj akustickú verziu piesne „Longest summer“ a tanečný mix „Name in the sand“. Slová chvály od krstných rodičov chlapcov veľmi potešili.

„Bolo skvelé počúvať to od takých hudobných kapacít! Thomas je výborný hudobník, Celeste dobyla nielen Česko, Slovensko, ale aj USA. Veľmi ich oboch obdivujem a som rád, že tu s nami boli,“ netají Matt Bláha.

„Ja som stále obyčajný chalan. Keď fanúšikovia kričia naše mená, je to zvláštne. A ak sa niekto ako Celeste čo len na mňa pozrie, tak som z toho vedľa. Thomas aj Celeste obaja štartovali v súťažiach a pokračovali aj po nich. Nevzdali sa, kým nedosiahli úspech. Ich slová sú pre nás o to vzácnejšie,“ dodal Peter Juhás.

Česko-slovenský boyband United5 vznikol koncom minulého roka. Päticu talentovaných spevákov vybrali z kastingov britskí producenti Andy Murray a Denis Ingoldsby a legendárna skupina Lunetic. Každý z chlapcov má na CD-ku svoje obľúbené piesne, no väčšina z nich označila za favoritov aj skladby „Change“, „Lie“, či „Name in the sand“.

1

„Je to celé jeden neskutočne krásny sen, ktorý sa mi splnil. Koncerty mali veľkú energiu, teší ma úspech. Verím, že sa CD-ko bude fanúšikom páčiť,“ teší sa Mário Bendík.

Členmi United5 sú piati chlapci vo veku 17-23 rokov. Všetci popri náročnej práci v kapele ešte študujú. Dvaja sú dokonca stále na strednej škole, ostatní sú už vysokoškoláci.

„Bol to náročný rok, urobili sme kus práce. Pracovali sme stále, či víkend, či sviatok. Ja som sa musel odsťahovať do Prahy, čiastočne obetovať rodinu a kamarátov. Ale stálo to za to! Splnil sa mi sen,“ opisuje Norbert Brand.

Za necelý rok existencie chlapci nahrali 25 songov a bodovali v britskej hitparáde. Singel „Name in the Sand“ dokonca debutoval na úžasnom piatom mieste. Kapela preskočila také hviezdy ako David Guetta alebo Calvin Harris!

„Tento rok bol veľkým prínosom. Aj pokiaľ ide o medziľudské vzťahy, o to, ako sa s niekým, koho človek vôbec nepozná, zžiť. Ja som mal pred tým vlastnú kapelu a hrali sme trochu tvrdší štýl. Je to teda o kompromisoch, no človek sa veľa naučí,“ uzatvára Marthy Duffek.

Počas turné vo Veľkej Británii očarili Peter Juhás, Norbert Brand, Marthy Duffek, Mário Bendík a Matt Bláha anglické publikum natoľko, že si doslova vyžiadalo ďalšie koncerty. Chlapci ale vedia, že prvým CD-kom len odštartovali kariéru. Už teraz majú nahrané nové pesničky na druhý album a na budúci rok chystajú pre fanúšikov ďalšie prekvapenie. Všetky informácie nájdete na https://www.united5.cz/.

Zdroj: Propaganda House s.r.o.
Foto: René Miko