Prvá hviezda Colours of Ostrava: Antony and the Johnsons alias ANOHNI s výnimočným elektronickým projektom.

Prvou potvrdenou hviezdou budúceho ročníka medzinárodného hudobného festivalu Colours of Ostrava je Antony and the Johnsons, ktorý pod novým menom ANOHNI prinesie špeciálny koncertný projekt založený na pripravovanom albume HOPELESSNESS. Na ňom pracuje s dvoma producentmi súčasnej hudby – Oneohtrix Point Never a Hudson Mohawke.

Album HOPELESSNESS predstavuje revolučný odklon od spevákových predchádzajúcich symfonických projektov. Tentokrát pôjde o elektronickú tanečnú hudbu s precíteným spevom a s priamočiarými politickými textami, ktoré sa týkajú sledovania, vojnou vedených dronov aj ničenia ekosystému. Album sa snaží narušiť predpoklady, na ktorých je založená populárna hudba, tým že využije politické texty v tanečných a popových skladbách.

coo2016_anohni

Antony and the Johnsons vystúpil prvýkrát na Colours of Ostrava v roku 2012, kedy v novom festivalovom areáli Dolních Vítkovic spoločne s Janáčkovou filharmóniou Ostrava okúzlili tisíce divákov. “Antony and the Johnsons pre mňa predstavujú jednu z najväčších, najzaujímavejších a zároveň z najtajuplnejších osobností súčasnej hudby. Že sa vracia na náš festival, sme radi o to viac, že tentokrát pôjde o celkom odlišný koncertný projekt pod novým menom ANOHNI,” hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Pätnásty ročník Colours of Ostrava sa uskutoční od 14. do 17. júla 2016 opäť v unikátnom industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave. V predaji je v túto chvíľu limitovaná edícia štvordenných vstupeniek za 76,81 € v sieti Eventim.sk. Colours of Ostrava 2015 navštívilo viac ako 43.000 návštevníkov a ponúkol cez 300 programových bodov na 16 otvorených a krytých scénach. Viac informácií na www.colours.cz.

Zdroj: Zdenko Hanout / HANOUT PR