Profil Týždňa: Individum!

Bol začiatok roka 2012, keď sa dvaja Nitrania – spevák Robbie a gitarista Mirk rozhodli založiť si kapelu. Chýbal im však bubeník a basgitarista. Preto napísali inzerát: Hľadá sa bubeník so skúšobňou.

Na ich veľké prekvapenie sa ozval Norbie – bubeník so skúšobňou v obci Čechynce . Stretnutie trojice hudobníkov sa uskutočnilo v jednom nitrianskom podniku a po ňom bolo jasné, že budú spolu hrať. Stále však chýbal basgitarista. Norbie v minulosti hral s Marcelom, ozval sa mu s ponukou, ktorú prijal.

Prvé skladby kapely Individum začali vznikať už na druhej skúške. Zohranosť medzi hudobníkmi naberala na obrátkach, ich produkcia sa formovala do alternatívneho rocku s prvkami funku. Chalani sa rozhodli venovať sa hudbe na 100%, na spoluprácu si privolali manažéra a prišiel čas na prvú verejnú prezentáciu.

Tá sa uskutočnila na jeseň 2012 v súťaži Rock Me Fest. Na veľké prekvapenie kapely v štvrťfinálovom kole s veľkým náskokom zvíťazila. Famózna cesta jedinečnej štvorice s neprehliadnuteľným prejavom speváka Robbieho pokračovala až do finále, keď aj v semifinále skončila dovtedy neznáma partička na 1. mieste. Finálové kolo v nitrianskej Novej pekárni prinieslo kapele Individum krásne 3. miesto.

Kapela Individum má v pláne do konca roka 2012 nahrať ďalšie skladby v štúdiu a pokračovať v práci na nových. V roku 2013 by rada svoju produkciu prezentovala nielen slovenskému publiku, ale aj zahraničnému, keďže všetky jej skladby sú v angličtine.

Aktuálna zostava:
Robbie Járek – spev
Norbie Maťko – bicie
Mirk Belly – gitara
Marcel Németh – basgitara

Informácie o kapele Individum nájdete na https://www.facebook.com/INDIVIDUHYPERLINK „https://www.facebook.com/INDIVIDUMofficial“Mofficial, alebo na https://bandzone.cz/individum

Zdroj: Individum Band