Príďte s nami oslavovať na Hrad Devín!

Počas posledného prázdninového víkendu 31. augusta – 1. septembra 2013 prinesie Festival Devín  spojenie  historického  šermu s dobovou hudbou, tancom a remeslami už po 10.krát.

Jednodňové kamarátske podujatie sa v priebehu rokov vypracovalo na dvojdňovú akciu, ktorá sa právom hrdí titulom najväčšieho historického festivalu na Slovensku.

10. ročník Festivalu Devín pripomenie svoje jubileum veľkolepo. Oslavovať bude spolu s najobľúbenejšími historickými skupinami zo Slovenska aj zahraničia. Historické aktivity sú rozložené v celom areáli Hradu Devín a tak sa môžete pripraviť na dva dni neobyčajných zážitkov. Na pódiu sa vystriedajú hudobné, tanečné no najmä šermiarske a kaskadérske skupiny, ktoré svoje vystúpenia prenesú aj do autentických táborov pripravených na vašu návštevu. Záujemcom radi ukážu, ako sa žilo v dobách, ktoré poznáme už len z historických filmov či kníh. Vystúpenia koniarov, sokoliarov a delostrelcov vás vytrhnú z rutiny a najmä deti potešia zvieratká alebo jazda na koni.

Festival Devín nie je len o pozorovaní. Spolu s táborovými paniami si môžete vyskúšať domáce práce alebo prípravu jedla spôsobmi, aké používali naši predkovia. Svoje bojové schopnosti objavíte na stredovekej strelnici.  Pre deti aj dospelých sú pripravené rozmanité dobové zbrane, ktoré si vyskúšate pod skúseným okom a výkladom inštruktorov. Ruku k dielu môžete priložiť aj na historickom jarmoku. Pokiaľ však nebudete úspešní, netreba zúfať.  Výtvory šikovných kováčov, drotárov či košíkarov si môžete zakúpiť priamo na mieste. Posledné letné dni na Hrade Devín vám spríjemnia aj potulní umelci a dobové pochúťky, no najmä mrazivé večerné vystúpenia, pri ktorých zabudnete, že sa stále nachádzate v 21. storočí.

V areáli hradu Devín ste vítaní od 9.30 až do neskorších večerných hodín.  Viac informácií o podujatí na www.festivaldevin.sk .

Zdroj: Organizátor