Prekvapenie zlatej slávice!

Napriek tomu, že je pár dní pred Vianocami a Zuzana Smatanová je zavalená robotou, nechala sa zlákať kacírskou myšlienkou. Naspievala slávny vianočný hit v novej úprave.

Last Christmas od Anténa hitrádia feat. Zuzana Smatanová. Len pred niekoľkými dňami odpromovala svoj nový videoklip  k  titulnej piesni pre film „Miluj ma, alebo odíď“ a už je na svete ďalšia novinka v jej prevedení!

Legendárna vianočná pesnička legendárneho Georgea Michaela dostala novú podobu. George Michael by sa určite potešil keby videl, kto sa podujal prespievať jeho slávny hit na Slovensku. Má dlhé vlasy, krásny zamatový ženský hlas a volá sa Zuzana Smatanová! O tom, že minulé vianoce darovala niekomu svoje srdce, spieva slovenská zlatá slávica spolu s tímom Anténa hitrádia.

Otcovstvo myšlienky pripisujú programovému riaditeľovi Miňovi Urbaníkovi, ktorý si tradíciu vianočných pesničiek priniesol zo svojich predchádzajúcich pôsobísk. “Takéto spontánne akcie bývajú najvydarenejšie. Zuzku sme na to nemuseli dlho ukecávať. Nápad sa jej a jej manažérovi Paľovi Smolkovi zapáčil okamžite a hudba ich oslovila, takže spolupráci nestál v ceste nič okrem pracovnej vyťaženosti všetkých zaangažovaných zložiek.“

Pesnička uzrela svetlo sveta presne 10 dní od prvého nápadu. Hudobný aranžmán vznikol v priebehu troch dní, potom krátke schvaľovanie, Zuzkina príprava, štúdiová nahrávka, post produkčný mix a mikulášske prekvapenie je na svete. Autorstvo hudobného aranžmánu patrí Matúšovi Ferkovi & Milanovi Koyšovi. „Je za nami kus dobre odvedenej roboty a zopár prebdených nocí za mixpultom“, hovorí s úsmevom Milan Koyš, ktorý mal pod palcom hudbu. Veríme, že sa refreshnuté Last Xmas dostane pod kožu slovenským poslcháčom rovnako rýchlo, ako pôvodná verzia Georga Michaela“, dodáva Ľuba Tomášiková, PR manažérka Anténa hitrádia.

Už je to tu. Konečne nasnežilo a  Zuzana musela do mrazu a snehu.

Veď aký by to bol vianočný klip bez snehových vločiek?! George Michael zrejme takýto problém nemusel pri natáčaní riešiť. Zbalil si pár švestiek, kamarátov, kameramanov a vyrazil pravdepodobne niekde do Aspenu zahrať najneuveriteľnejšiu storku ,ako mu nejaká dievčina zranila srdce!!! A my sme mu všetci naleteli. A ako radi.

Rádiovské vianočné spevácke kreácie sa poriešili pekne v teple v štúdiu a hlavnú aktérku vyhnali von, hneď ako sa na Bratislavu spustili prvé snehové vločky. Za intenzívnych protestov jej manažéra Paľka Smolku. Zuzana má totiž v predvianočnom období kopec pracovných povinností, a manažér si ju stráži ako oko v hlave, aby mu neochorela.. .Nakoniec dostala opušťák na pol hodku. Ozdobovala vianočný stromček na bratislavskej Kuchajde medovníkmi, ktoré ľudia z Anténa hitrádia vlastnoručne napiekli. No a poriadne si to užívala. Koniec koncov mrknite sami J.

Úlohy a obsadenie:
pred kamerou Zuzana Smatanová & staff Anténa hitrádia
za kamerou stál a pod palec si vzal aj réžiu so strihom: Ondrej Wolf & Zuzana Wolfová
o skvelé hudobné kreácie sa postarali všetci títo nižšie menovaní páni:
Milan Koyš, basgitara
Matúš Ferko, piano
Marek Žilinec, bicie nástroje, perkusie
Samuel Kovács, akustická gitara
Ján Slezák, saxafón
Jeffrey A. Kirk, vokály

Zdroj: Anténa hitrádio