Predskokanom anglickej skupiny The Boxettes bude Ján Gordulič!

Predskokanom britskej vokálnej formácie The Boxettes na jej koncerte v Bratislave nebude žiadna hudobná skupina, ale stand-up komici! Vo štvrtok 3. októbra sa v klube LOFT! pred piatimi talentovanými dievčatami z Anglicka predvedie Ján Gordulič so známou stand-up comedy show Silné reči.

Spolu s ním pódium ovládnu Juraj “Šoko” Tabaček a Tomáš Hudák. Rovnako ako The Boxettes, ani oni nebudú pri svojich vystúpeniach využívať nič iné, len svoje hlasivky a ostré jazyky.

Už teraz sa môžete tešiť na to, ako si Gordulič a spol. pri výstupoch podajú rôzne osobnosti nielen z domácej hudobnej scény. Kedže ide o zvláštne vydanie Silných rečí, stand-up komici si pripravia niečo špeciálne. O detailoch ale zatiaľ zaryto mlčia a tak nezostáva nič iné, len sa nechať prekvapiť… Lístky na toto netradičné podujatie sa predávajú v sieti Ticketportal za 13 eur. Na mieste bude vstupné 15 eur.

Silné Reči je zoskupenie stand-up komikov pod vedením moderátora, scenáristu a dramaturga Jána Gorduliča. „Život každého z nich je plný výrazných bojov a frustrácií a všetci sú príliš lakomí na to, aby si zaplatili poriadneho psychiatra. Tieto frustrácie si už roky liečia pravidelnými, pre každého okrem nich samých vtipnými komediálnymi monológmi v stand-up comedy show,“ uvádzajú na sociálnej sieti Facebook. Silné reči majú v Bratislave skutočne svoje pevné miesto, od roku 2009 sa totiž konali už 44-krát. Viac si o Silných rečiach a jeho autorovi Jánovi Gorduličovi môžete prečítať v nasledujúcom rozhovore, v ktorom prezradil aj to, ktoré vystúpenia považujú za svoje najlepšie, a na ktoré by bol najradšej zabudol.

Hlavná hviezda večera, skupina The Boxettes, tvorí hudbu úplne bez nástrojov, čím sa jej darí búrať stereotypy nielen o dievčenských kapelách. Najvýraznejšou postavou formácie je Belle „Bellatrix“ Ehresmann, ktorá je svetovou šampiónkou v beatboxe. O vokály sa starajú Londýnčanky Yvette, Kate, Alyusha a Neo. V septembri 2011 vydali The Boxettes debutové eponymné EP so štyrmi originálnymi skladbami. Tento rok v máji sa prezentovali novým singlom Puppet on a String s vynikajúcim videoklipom vo forme krátkeho filmu. Len pred pár dňami vydali ďalšie EP s názvom No Strings, na ktorom je aj spomenutá skladba.

V tvorbe The Boxettes počuť trip-hop, soul, hip-hop aj drum&bass. „Rozmanitosť zvukov a komplexnosť skladieb je úžasná, oči vám skáču z jednej na druhú, keď sa pokúšate zistiť, ktorá robí čo a ako,“ napísal o nich britský denník The Guardian. Skupina sa v Bratislave ukáže po necelých štyroch mesiacoch. Premiérovo sa predstavila v júni na festivale BA City Beats, kde mala väčší úspech, ako mnohí svetoznámi interpreti.

www.facebook.com/BACityBeats
https://www.facebook.com/events/639832059362733/

The Boxettes a Silnereci

Zdroj: Ján Papač / Kuul Fabrik, PR manager koncertu