Post-rave producent Jacques Greene přijede do MeetFactory představit nové album.

Z taneční party vstoupil do intimní atmosféry post-rave klubu. Kanadský producent Jacques Greene sklízí pochvalné recenze za poslední desku Dawn Chorus s kolekcí tracků sahající od snivých ambientních breaků přes mnohovrstevné zvukové koláže k prosvítajícím nenápadným r’n’b hitům. Představí je ve smíchovské továrně 22. ledna 2020.

Donedávna Jacques Greene ukazoval, jak může vypadat progresivní house v další dekádě. Na druhém albu Dawn Chorus (2019) se ale odklonil od čistě taneční hudby a inspirován třeba Massive Attack nebo Slowdive dal prostor více intimní a citové složce. Hosté jako rapper Cadence Weapon, cellista Oliver Coates nebo experimentální hudebnice Julianna Barwick přispěli k bohatému zvuku nové nahrávky.

Název Dawn Chorus dle Greena odkazuje na momenty z návratů z večírků, které všichni známe: „Byl jsi venku celou noc, afterparty byla skvělá, ale teď vychází slunce a nemůžeš najít taxi, a tak jdeš domů pěšky,“ přibližuje melancholickou náladu rozbřesků, kterou ve svých skladbách zachycuje. „Dawn Chorus je soundtrack ke konci noci, kdy je všechno pohlceno začátkem nového dne. Odkazuje k písním ranních ptáků. Zároveň je stejně pojmenovaný jeden elektro-magnetický jev.“

Greenův debut Feel Infinite (2017), na které spojoval různé módy elektronické hudby se současným popem a vlivy r’n’b, mu otevřela cestu k prestižním klubům jako Fabric Live, Plastic People, Panoramabar nebo na festivalech Sonar, MUTEK, Bloc Weekender či Bozar, kde se vryl do paměti strhující live show. Už v roce 2011 zařadil Pitchfork jeho singl Another Girl mezi 200 nejlepších tracků dekády. Greene je vedle toho i spolumajitel Vase Records, spolupracuje s módními návrháři a kurátoruje akce v Tate Modern.

Jak řekl Jacques Greene pro Dummymag: „Zkrátka miluju, když máte pocit, že hudby je až příliš, jako by zvuky samotné měly vybuchnout.“ Jeho citlivě elektrizující show ochutná MeetFactory ve středu 22. ledna 2020.

meetfactory.cz/jacquesgreene
jacquesgreene.com
soundcloud.com/jacquesgreene
pitchfork.com/reviews/albums/jacques-greene-dawn-chorus
daily.bandcamp.com/seven-essential-releases/bandcamp-essential-releases-oct-18
dummymag.com/features/jacques-greene-dawn-chorus-influences

Vstupenky:
350 Kč na meetfactory.cz
350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
450 Kč na místě

Zdroj: MeetFactory