Pořádný sešup s Mara Jade na Resistor Sound Session.

Podzim se rozjel opravdu rychle. Na Resistor Sound Sessions dorazila do Kabinetu Múz v Brně až z Rakovníku kapela Mara Jade. A byl to pořádný sešup.

“Zdá se, že Česká republika získává pověst útočiště pro náročnou kytarovou hudbu, jinak známou jako post-rock (a všechny jeho sub-sub-žánry). A to zaslouženě. Mara Jade leží spíše na jeho tvrdším konci, jsou víc math-rock a v prostoru 3 a půl minutové skladby jsou schopni vmáčknout dostatek změn, smyček a ozdob, které udrží i nejjadanějšího (čti nejžádanějšího) fanouška a fanynku na nohou. Energie a přesnost v dobře sehraném a výbušném balení.” (anotace k Resistor Sound Session).

Kapel Mara Jade působí na české scéně už nějakou dobu, koncertují u nás i v zahraničí. Jejich bubeník (Jirka) je mj. známý i z kapely Manon Meurt. Downhill from Here je první skladba z připravovaného EP, které chce kapela Mara Jade vydat stejně jako svoji předchozí úspěšnou desku, Na zlomený srdce vedeš (2017), u nezávislého vydavatelství Happy Mutant na jaře 2020.

Projekt Resistor Sessions vznikl za podpory Státního fondu kultury České republiky, Fair Price Music, Kabinet Múz a Smile Music.

Resistor Sound Sessions

https://www.facebook.com/resistorsoundsessions/

Resistor Sound Sessions je projekt, který vznikl ve spolupráci hudebního portálu pro nezávislé umělce a vydavatelství, Fair Price Music, společně s brněnským klubem Kabinet Múz, Full Moon Magazínem a místními kreativními lidmi za podpory Státního fondu kultury České republiky. Tato série live sessions má za cíl šířit alternativní českou hudbu u nás i v zahraničí.

Zdroj: TS