Pool Tool: Rozhovor Chris Sadler!

Jedným z headlinereov tohtoročného POOL TOOL Open Air Festivalu je aj stálica hudobnej scény, pôvodom Angličan žijúci v Prage, Chris Sadler. Chrisove úspechy začali už v roku 1996 keď skončil štúdium biomedicíny s vyznamenaním. Potom už prišlie tie djské úspechy, keď sa ho zhostila agentúra Lighthouse. Najvýznamnejším slovom v Chrisovej kariére je pravdepodobne Climax.

Bolo to v roku 1998, ked rozbehol tanečné noci Climax v Roxy Club Praha, ktoré si za to obdobie vytvorili silné renome a napåňajú Roxy dodnes. Túto noc nedávno popísal známy Anglický časopis Mixmag ako “epicentrum zdravej funky house scény” v Českej Republike. Chris je známy tanečnými bootlegmi no pustil sa aj do vlastnej produkcie. Pravdepodobne najvetši úspech zaznamenala jeho skladba „Attack Of The Grok”, ktorá bola podpísaná na legendárnom labely Ericka Morilla – Subliminal Records. Za tie roky Chris pozbieral tiež množstvo ocenení ako profesionálnej verejnosti tak z fanušíkovskej sféry. Za všetky spomeňme štvré miesto na Czech Dance Music Awards a druhé miesto v ankete DJ Of The Year na stránkach Technisco.cz v roku 2003. My sme ho nedávno vyspovedali a zistili, čo si pripravil pre Nemšovú. Rozhovor s ním pripravil Martin Sedláček, aka Dj Satira a tu je.

SAT: Ahoj Chris, rád ťa vidím. POOL TOOL je už za rohom, takže tešíš sa na svoje vystúpenie v Nemšovej?
CS: Tìším se moc. Na Slovensku nehraju zas tak často ale vždycký to stojí za to.

SAT: Aké boli tvoje prvé dojmy keď si sa dozvedel o tomto podujatí?
CS: Léto, mejdan u bazénu – zní to jako recept na úspìchu.

SAT: Na line-upe sa objavilo aj meno Wez Clarke. Singel na ktorom sa aktívne podieľal drží momentálne prvenstvo v oficiálnej Britskej TOP40. Stretol si sa s ním už niekedy na podujatí a ako vnímaš tohto roducenta tvojimi očami?
CS: To jméno se mi už nìkolikrát v minulosti objevilo na radaru ale nemùžu říct, že jsem jeho DJskou nebo producentskou dráhu nìjak sledoval ani jsme se nikdy osobnì nepotkali. Všimnul jsem si ale nedávno, že poslouchal nìkté z mých tracku na SoundCloud a tak jsem ho kontaktoval, hodili jsme se pár slov a souhlasil s tím, že namíchá mix pro pořad, který dìlám na Dance Radiu tady v ČR.

SAT: A čo tvoja produkcia a novinky z tvojho repertoára. Dlho si bol známy najmä svojmi bootlegmi, kam sa tvoje smerovanie vyvinulo?
CS: Už jsem bootleg neudìlal skoro rok. Teď se soustředím výhradnì na vlastní produkce. Po letech hledaní jsem konečnì spokojení se zvukem co mi leze ze studia. Najít cestu k dobrým, hutnýmu a dynamickým zvuku je tak trochu alchemie a když už mám použitelný zvuk dodalo mi to obrovskou motivaci a poslední dobu každý mìsíc produkuju nový track nebo remix. Současnì mám na Beatportu 4 vìci, nový singl – Brassed Off – vyjde 27. června a další skladbu – All I Want To Do – je v jednáním v jedném Londýnské labelu. Podle všeho mùj remix pro DJ Nea a jeho Just Another Crack by mìl vyjít na prestižním labelu Kontor a tento týden jsem doladil a masteroval další singl – Hypnotized. Ještì v záloze mám track, který jsem udìlal s Hynkem Tomanem ze Support Lesbiens a Tonyou Graves z Monkey Business.

SAT: Čo si myslíš o súčasnom novom sounde a vývoji hudby, kombinácie komerčnej hudby a undergroundu ?
CS: Mì je v podstatì jedno co je underground a co je komerce. Spousta lidi odsuzují producenty, který dosáhli komerční úspìch ale přitom často ten úspìch dosáhli protože opravdu mají talent. Stejnì tak underground jednoho človìka je komerce druhého. Existuje v mém názoru jen dobrá a špatná hudba, všechno ostatní není podstatní. Jedná vìc, která se mi však mrzí na současném tanečním hudbì je nedostatek dobrých funky basových linek. Je to buď perkuse místo basa ve stylu Swedish House Mafia a takzvané “big room” house nebo primitivní basový linky hrané s jedním prstem ve stylu “dirty dutch” jako Afrojack nebo Chuckie. Radší bych zase slyšel vìcí s funkem a odpovídající basou než zase velký akordy a bubny místo basu.

SAT: Vždy si hral veselé sety, ako ovplyvňuje súčasný vývoj tvoj sound?
CS: Tracky se mìní ale feeling zùstává stejný – energetický, pumping, veselé.

SAT: A čo tvoje svetelné okuliare? V akom prevedení ich uvidíme v Nemšovej?
CS: Nedávno mi je jeden šikovný kamarád upgradoval. Teď obsahují 12 LED diod a 2 vypínatelný
lasery.

SAT: Vieme o tebe že si dobrý kamarát s Olavom Basoskim, mohol by si nám prezradiť ako ste
sa spoznali a či chystáte aj nejakú spoluprácu?
CS: Pozval jsem ho 3 roky zpátky na 9. nározky mého večírku v Roxy – Climax. Udìlal na mì velice dobrý dojem jak hudebnì tak i osobnosti. S radosti jsem ho pozval znova na 12. nározky a potvrdil se v tom, že je maximalnì v pohodì týpek a s přehledem jeden z nejpříjemnìjších a nejskromnìjších hostù co jsme kdy na Climax za ty léta mìli. Jednou dokonce přišel mi podporovat v Roxy když byl v Praze na dovolenou. Občas si píšeme, radí mi s produkci, což se nesmírnì vážím, nebo já radím jeho když má hrát nìkde v Čechách jaký ten klub je nebo jestli daný promoter je férový. Teď za pár dní se uvidíme zas, páč jsem ho bookoval na Prague City Festival.

SAT: Ako sa darí tvojim rezidentským nociam v Roxy a tvojej hudobnej relácii Climax?
CS: Climax už dìláme každý mìsíc v Roxy přes 12 let a stále patří mezi nejuspìšnejších noci tohoto klubu. Nemírnì mì potìší jak silný a vìrný základ fanoušku Climax ma, který dokáže plnit klub i s “pouhým” domacím line-upem, nìco co je v dnešním dobì temìř nevídané. Snad je to částečnì tím, že držíme stejnou koncepci od samého začátku. Nám jde o pozitivní a energetický hudbì. Nezajímá nás co je underground a co není, nechceme žádný deepový, radoby intelektualní úlety, chceme jenom nabídnout šance si zaskákat a pustit si páru. Zatím se přes 12 let ukázalo, že stovky lidi, který na Climax příjdou každý mìsíc tak chtìjí.

SAT: Čakajú ťa toto leto aj nejaké veľké hrania na ktoré sa obzvlášť tešíš?
CS: Je toho dost. Prague City Festival, Svojšice Festival, Maddox, Mácháč, Pleasure Islands, jeden prý luxusní klub v Polsku a samozřejmì POOL TOOL u Vás na Slovensku.

SAT: Na záver nám prezraď tvoje súčasné top 5:
CS:
1. 123XYZ – Devochka
2. My Digital Enemy – Dirty Brass
3. Alex Kenji – Something Else
4. Banga, Calverton, Lazy Rich – Invisible (Lazy Rich Mix)
5. Chris Sadler – Brassed Off

Chris ďakujeme za rozhovor, tešíme sa na teba už túto sobotu v Nemšovej a prajeme veľa úspechov.
Rozhovor pripravil Satira

POOL TOOL

Zdroj: Pool Tool
Publikoval: Redakcia GREGI.NET