Poogie Bell a Juraj Griglák ohromia v utorok bratislavský Ateliér Babylon!

Medzinárodný hudobný sviatok je na dosah. Už tento utorok 3.4. ohromí bratislavský Ateliér Babylon nefalšovaná svetová hudobná nádielka. Svoje sily spoja na jedinečnom koncerte dva hudobné svety s rovnakými koreňmi. Skupinu neprehliadnuteľného bubeníka Poogieho Bella bude na basgitare sprevádzať fenomenálny slovenský basgitarista Juraj Griglák.

Bell, ktorý spolupracoval s hviezdami ako David Bowie, Erykah Badu, Al Jarreau, Chaka Khan, David Sanborn alebo Roberta Flack, sa najviac preslávil ako dlhoročný spolupracovník basgitaristu Marcusa Millera. Ten v súčasnosti obieha svet s vynovenou zostavou a jeho dlhoročná sprievodná skupina tak dostala voľno. Čas sa rozhodla využiť na vlastné turné bez fenomenálneho lídra. Na bratislavskom koncerte nahradí Millera práve Juraj Griglák. „Vždy sa mi páčil zvuk skupiny Marcusa Millera. Jeho stabilná kapela má teraz dovolenku. Vyrazili preto na turné, ale bez basgitaristu. Vznikol taký nápad a možnosť, že by som si s touto skupinou zahral ja. Dôležitým momentom bolo aj nahrávanie môjho druhého sólového albumu, na ktorom mi do dvoch skladieb nahral bubny práve Poogie Bell. On sám mi písal, že by bol rád, keby sme si spolu mohli zahrať Splní sa mi tak môj dávny sen.“ Nadšené slová Juraja Grigláka dokazujú, že bratislavský koncert bude skutočne výnimočný. Juraj už s kapelou Poogieho Bella odohral dva londýnske a jeden rakúsky koncert. Bell po nich označil Grigláka za svojho „pokrvného brata a vyblednutého černocha“. Bratislavský koncert preto netradičná zostava odohrá v zohratom nasadení. Londýnska recenzia ich spoločného koncertu bola mimoriadne nadšená.

3.4. budú v Ateliéri Babylon dve výrazné hudobné osobnosti sprevádzať nemenej excelentní muzikanti. Za klávesmi bude sedieť Bobby Sparks, na trúbke bude hrať Michael Stewart a na saxofóne Keith Anderson. Každý z nich hral s plejádou silných hudobných mien. Pre Juraja Grigláka je vystúpenie s kapelou Poogieho Bella splneným snom aj generálkou pred vydaním očakávaného sólového albumu, ktorý vyjde po jedenástich rokoch od jeho slávneho debutu Bass Friends. Nahrávka z roku 2001 zaujala aj zahraničnú kritiku a výsledkom bolo vysoké hodnotenie magazínu Bass Player. CD Bass Friends, ktoré dnes mnohí považujú za nezohnateľné v blízkej dobe vychádza ako virtuálny nosič vo vydavateľstve Real Music House (www.realmusichouse.sk).
Koncert skupiny Poogieho Bella s jedinečným hosťovaním Juraja Grigláka bude bez akýchkoľvek pochýb jednou z koncertných udalostí roku. Podobných hudobných stretnutí totiž Bratislava veľa nezažila.
Podujatie podporilo Veľvyslanectvo USA v Bratislave.

POOGIE BELL BAND
POOGIE BELL – bicie
MICHAEL “patches ” STEWART – trubka
(Marcus Miller, Quincy Jones, Al Jarreau, David Sanborn)
BOBBY SPARKS – klávesy
(Roy Hargrove, Marcus Miller, Les McCann, Nancy Wilson)
KEITH ANDERSON – saxofón
(Kanye West, Marcus Miller, Erykah Badu, Roy Hargrove)

Predpredaj vstupeniek v sietach Ticketstream a Ticketportal.

Poggiebell

Zdroj: Salek Production
Publikoval: Redakcia GREGI.NET