Poletíme? kričia Chce to hit! Nový album vychádza už tento týždeň.

S predchádzajúcim albumom Turbošanson to mali českí Poletíme? slušne našliapnuté. Teraz po takmer štyroch rokoch je zrejmé, že na sebe neprestávajú pracovať a právom stúpajú koncertne i hudobne.

Zmeny v zostave, spoločné turné s Divokým Billom i množstvo klubových koncertov, z ktorých je väčšina vypredaná – to všetko robí z početného ansámblu okolo frontmana a vytvarníka Rudolfa Brančovského jednu z najrýchlejšie rastúcich českých kapiel. Teraz nastal čas potvrdiť to ďalším radovým albumom.  Novinka s úderným názvom Chce to hit! a o nič menej úderným obsahom vychádza tento piatok 25. mája v Supraphone. Prvou ochutnávkou je lyric video k titulnej piesni: https://youtu.be/Z1v6ZC_jzpM

Kapela predstaví novinku na exkluzívnom in-store koncerte a autogramiáde v pražskej predajni Supraphon Musicpoint na Jungmannovom námestí 17, deň pred oficiálnym vydaním, teda vo štvrtok 24. mája od 17tej hodiny. Krst je v pláne 4. októbra v pražskom Lucerna Music Bare.

„Ľudia, ktorým verím, a ktorí už náš nový album počuli, hovoria, že je to veľký posun vpred. Ako tvorcovi, ktorý zatiaľ nemá od svojho diela odstup, sa mi to hodnotí ťažko. Viem, však, že to bude veľmi dobrý album a pocitovo tuším, že pre nás bude na dlhú dobu určujúci,“ komentuje Rudolf Brančovský piaty album.

Šesťnástim novým piesňam nechýba nič z toho, čím si osemčlenná partia získava množstvo fanúšikov naprieč republikou. Vtipné a priamočiare texty zo života, presvedčivá interpretácia, svižná rytmika a farebná nálada i nákazlivá energia nespútaná žánrovými škatuľkami sa na Chce to hit! môžu navyše popýšiť originálnym, do detailov spracovaným zvukom. Veľký podiel má na ňom Jiří Topol Novotný, ktorý kapelu priviedol do štúdia Davida Kollera v Mikulove a na albume sa spoločne s Brančovským podieľal i ako producent. Všetko potom dotiahol do finálnej podoby pri masteringu Ecson Waldes.

Ďalšou zásadnou zmenou, ktorá mala vplyv na súčasný zvuk Poletíme?, je tá v zložení kapely. Obmena zostavy album ovplyvnila hlboko a nádherne. Sme ako rodina. Bratia, ktorí sa majú radi a je to počuť  na albume rovnako ako na koncertoch. Chlapci muzikantsky rastú a získavajú skúsenosti. Vrátane mňa získavame v novej zostave predovšetkým sebadôveru. Sme svorka vlkov, ktorá vie, kde je mäso. Bežíme spoločne lesom, a v tom pohybe je nám nádherne. Takže najväčšia zmena je pohyb,“ hovorí k tomu Brančovský.

Poletíme? majú evidentne nakročené k tomu, posunúť sa na svojej ceste na ďalšiu úroveň. Ako napokon  dokazuje titulný song, nechýbajú im ani hitové ambície, pri tom ale zostávajú verní sami sebe a svojmu roky tvarovanému rukopisu.

Záleží, čo je hit? Pieseň, po ktorej sa budete v rádiu lepšie sústrediť na reklamu? Takú, dúfam, na našom albume nenájdete. Náš Hit je ľahká paródia muzikantského zmýšľania s autobiografickými prvkami. Takže áno, chceme, aby nás hrali rádiá, ale podriaďovať sa nehodláme,“ vysvetľuje líder kapely a charizmatický výtvarník, ktorého diela nájdete TU: www.brancovsky.cz

Napriek nemalým cieľom si Poletíme? zachovávajú pokoru a vedomie, že hlavné je neprestávať na sebe pracovať, čo dokazujú i slová frontmana: Myslím, že to kedysi povedala Hana Hegerová. S úspechom prichádza zodpovednosť. A to sa ma, keď som to pred mnohými rokmi počul, veľmi dotklo. Táto veta ide s nami od prvého vypredaného koncertu pre 80 ľudí pred šiestimi rokmi v maličkom klube Desert v Brne.“

Ako skvele to aktuálne Poletíme? šľape, si môžete overiť na mnohých letných festivaloch, rovnako ako na jesennom turné k novému albumu. Zoznam všetkých doposiaľ potvrdených koncertov nájdete TU: www.poletime.info/koncerty

Zdroj: TS