Pohoda 2017: V stane DobraKrajina.sk ľudia darujú obyčajným dotykom a ocitnú sa „mimo reality“.

Dobrá krajina prináša raj na Pohode! Každý, kto navštívi stan DobraKrajina.sk sa dostane do skutočnej rajskej záhrady. Navyše, tech trendy dobrokrajinnú základňu neobídu ani tento rok. Vďaka virtuálnej realite, obohatenej o možnosť ovládať dej zrakom, sa návštevníci stanu sami rozhodnú, ako bude príbeh z prostredia ľudí bez domova pokračovať. Príbehy v reálnom živote budú môcť ovplyvniť ako prví na Slovensku aj dotykom cez bezkontaktné darovacie pokladničky VISA. Každý dar Nadácia Pontis použije na pomoc ľuďom, ktorí stratili domov, žijú v chudobe a chcú sa späť začleniť do spoločnosti.

„DobraKrajina.sk aj tento rok prináša na Pohodu zábavu s pridanou hodnotou. Či už si budú návštevníci užívať virtuálnu realitu, oddychovať v relax zóne pri skvelom občerstvení alebo si nakúpia v Dobrom obchode, zakaždým pomôžu ľuďom, ktorí by sa bez ich pomoci nezaobišli. Tento rok to navyše bude jednoduchšie, ako kedykoľvek predtým – pomôcť sa bude dať aj priložením karty k bezkontaktným pokladničkám,“ vysvetľuje Katarína Turčanová, programová manažérka z Nadácie Pontis.

Bezkontaktné darovanie prvýkrát na Slovensku

Bezkontaktné darovanie bude možné prvýkrát na Slovensku. Nadácia Pontis prináša túto možnosť v spolupráci so spoločnosťou VISA. Návštevníci cez virtuálnu realitu spoznajú život človeka bez domova a jednoduchým dotykom s technológiou môžu jeho situáciu pomôcť zlepšiť.

Virtuálna realita, ktorá sa tešila mimoriadnemu úspechu aj minulý rok, navyše ukáže ďalšie svoje uplatnenie. Návštevníci stanu DobraKrajina.sk môžu nahliadnuť do tajomstiev anatómie ľudského tela prostredníctvom unikátnej aplikácie Human Anatomy VR od Virtual Medicine.

Návštevníkov si počká aj ďalšia tech novinka – inteligentná pouličná lavička Steora. Okrem toho, že si na nej budú môcť posedieť, zároveň si nabijú mobilné zariadenia, či sa pripoja na internet. Je nabíjaná a poháňaná len slnečnou energiou.

Dostanú sa do raja

V stane DobraKrajina.sk, ktorý sa bude niesť vďaka študentom Katedry scénografie VŠMU v motíve rajskej záhrady, budú pokušenia na festivalových nadšencov číhať na každom kroku. Od božskej kávy vychýrenej trenčianskej kaviarne Café Sládkovič, cez nebesky lahodné zákusky od domáckej cukrárne Danela, až po anjelsky svieže limonády vyrobené zo známych handmade sirupov Herbert. To všetko si hostia vychutnajú v rajskom pokoji relax-zóny, vytvorenej vďaka spoločnostiam IKEA a honest.

Dobrý obchod aj fotokútik

Odporúčame nevynechať ani Dobrý obchod, v ktorom s podporou SAShE.sk prinesieme vlastnoručne zhotovené výrobky neziskoviek alebo výrobky z dielne donorov. Výťažok z predaja pomáha dobrokrajinným organizáciám financovať svoju činnosť a meniť Slovensko na lepšiu krajinu. Návštevníci tam nájdu aj krásne tričká, či mikiny. O bláznivú  spomienku na festival Pohoda sa postará fotokútik. Vo  farebnej džungli sa návštevníci môžu zvečniť s Adamom či Evou a vytlačené fotky si vďaka Canon-u hneď aj odnesú. Dôležitú rolu zohrá samozrejme aj had s jablkom.

Zdroj: TS