Pohoda 2012: Prvý interpret je známy – Emiliana Torrini!

Prvým potvrdeným interpretom letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2012 je islandská hudobníčka Emiliana Torrini. Famózna speváčka mala v Trenčíne hrať už v roku 2009, už po neuskutočnenom vystúpení vyjadrila želanie, že sa chce na letisko ešte vrátiť.


„Emiliana Torrini nahrala niekoľko nádherných albumov. Jej koncerty sú skutočným sviatkom hudby, z jej často až krehkých pesničiek ide naživo ohromná sila,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák. „Mali sme možnosť spoznať Emilianu aj v zákulisí – je radosť byť promotérom, ak robíte s takými úžasnými ľuďmi ako je ona.“

Emiliana Torrini aj zásluhou svojho talianskeho otca študovala operný spev, takže k hudbe mala blízko od malička. Svoje prvé tri platne nahrala ešte doma na Islande v rokoch 1994 až 1996. Až štvrtou Love In The Time Of Science však prerazila aj za hranicami, ďalšie dva albumy Fisherman‘s Woman a zatiaľ posledný Me and Armini už sú jasným dôkazom, že Emiliana má nielen nádherný hlas, ale skladá aj úžasné skladby. V súčasnosti sa pripravuje na nahrávanie ďalšieho albumu, veríme, že už v lete si budú môcť návštevníci vypočuť aj nové skladby. Emiliana bude určite ozdobou programu Bažant Pohody 2012.

Kapacita festivalu zostáva 30 000 návštevníkov, tento rok bol festival vypredaný ešte v predstihu. Permanentky na všetky tri dni festivalu stoja v súčasnosti 85 eur, k dispozícii sú v online shope organizátorov shop.pohodafestival.sk, v sieti Ticketportal a u oficiálnych predpredajcov, ktorí sú uvedení na stránke festivalu. V predpredaji sú v ponuke aj vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, parkovanie pre osobné automobily i karavany.

Viac informácií o festivale Bažant Pohoda nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

Zdroj: Agentúra Pohoda
Publikoval: Redakcia GREGI.NET