Podhájska Music Fest: Zlatý klinec – Inekafe!

Tomu sa hovorí bomba. Kapela Inekafe, ktorá prežíva svoj návrat na koncertné pódiá, odohrá počas tejto letnej sezóny len štyri festivalové vystúpenia na Slovensku. Jedným z nich bude koncert na 5. ročníku Podhájska Music Fest.

Už tento piatok a sobotu bude v malej obci Podhájska v novozámockom okrese opäť pekne husto. A nebude to pre zvýšený počet návštevníkov miestneho termálneho kúpaliska. Po piaty raz otvorí svoje brány Podhájska Music Fest, ktorý malú dedinku tiež stihol presláviť. Pre svoju jedinečnú atmosféru si podujatie získalo množstvo fanúšikov a najmä obľubu medzi účinkujúcimi. Práve preto sa organizátorom tento rok podaril zostaviť program, ktorý im môžu závidieť aj väčšie festivaly.

Kapely sa z hrania v Podhájskej jednoducho tešia a tak súhlas s pozvaním vyjadrila aj bratislavská formácia Inekafe. Na začiatku roka sa predstavila na veľkom comebackovom česko-slovenskom turné. A hoci si ju hneď po ňom fanúšikovia priali vidieť na každom slovenskom festivale, Vratko Rohoň povedal, že festivalových koncertov bude iba pár. Sú štyri a jeden z nich bude hostiť práve Podhájska Music Fest. Bude sa na čo tešiť, pretože k Inekafe sa pripojí to najlepšie, čo na slovenskej rockovej scéne aktuálne je – stálice Desmod a Horkýže Slíže, mladé nádeje From Our Hands, The Paranoid, Zoči Voči a Borra a ostrieľané legendy v podobe kapiel Zóna A, HT a Petra Nagya s kapelou Indigo.

Mladá speváčka Nika Karch si dokonca pripravila zaujímavé prekvapenie – do jedného songu sa jej podarilo spojiť hudobníkov z kapiel Metropolis, Horkýže Slíže a Desmod a tak organizátori dúfajú, že nebudú musieť zväčšovať festivalový areál. Opäť sa nachádza na miestom futbalovom štadióne, kde bude tento rok k dispozícii aj detský kútik. Podrobné informácie o programe a vstupenkách, ktoré nájdete v sieti Ticketportal, sú na www.podhajskafest.sk.

Podhájska fest

Zdroj: Nikoleta Kováčová
Publikoval: Redakcia GREGI.NET