PEZINOK SA STANE ZNOVA HLAVNÝM MESTOM BUBNOV!

V sobotu 6. apríla 2019 sa v Pezinku opäť stretnú bubeníci a milovníci rytmov z rôznych kútov Európy. Tretie pokračovanie festivalu DRUMFEST SLOVAKIA sa uskutoční v priestoroch Domu kultúry.


Podľa slov hlavného organizátora Pettra Bittnera z občianskeho združenia P.R.D. /Pezinské rozprávkové divadlo/ sa návštevníci opäť môžu tešiť na bohatý program. Nebudú v ňom chýbať vystúpenia a workshopy špičkových hráčov, výstava bubnov, debaty, …

Po menách ako Benny Greb, Anika Nilles, či Martin Valihora, bude tohtoročným headlinerom jeden z momentálne najväčších svetových talentov DAN MAYO z Izraela. Pôsobí v inštrumentálnej skupine Tatran a svojou kreatívnou hrou zaujal aj Mike Shinodu z kapely Linkin Park, s ktorým je na celosvetovom turné.

Z Veľkej Británie dorazí KAZ RODRIGUEZ. Je známy ako skladateľ a session hráč hlavne na popovej scéne. Vybudoval si rešpekt v bubeníckej komunite, do jeho skladieb nahrávali svoje bubnové party svetové bubenícke hviezdy ako Aaron Spears, Anika Nilles, Chris Coleman a ďalší.

Slovenskú scénu bude zastupovať JAKUB KAČIC, ktorý je predstaviteľom nastupujúcej generácie bubeníkov. Hrá v kapele Ľudové mladistvá.

Tvorivý prístup k bubnovému partu – takýto workshop si pripravil IGOR „AJDŽI“ SABO.Má za sebou spoluprácu s mnohými hudobnými osobnosťami ako napr.: Jana Kirschner, IMT Smile, Richard Muller, Peter Lipa a ďalšími.

Na festivale budete môcť spoznať príbeh drevenej skrinky – WoodPack. Je to nezvyčajný hudobný nástroj – perkusia, na ktorej sa dá zahrať melódia aj akordy, nástroj, ktorý inšpiruje ku hre každého. Za krátky čas si našiel cestu zo Slovenska do celého sveta. Z dielne, zo suterénu bratislavskej školy, si ho už objednali do Ameriky, Japonska, Singapuru, Saudskej Arábie… V rámci stretnutia a workshopu hry na WoodPack ho predstaví jeho autor BORIS ČELLÁR.
Minútou potlesku si prítomní pripomenú výborného bubeníka Nicka Menzu (ex- Megadeth), ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami.

Bubnová sobota v Pezinku je určená každému koho fascinuje svet rôznorodých rytmov.
Aktuality o festivale nájdete na www.feelme.sk/drumfest-slovakia, resp. na facebooku – v udalosti a na stránke DRUMFEST SLOVAKIA.

Zdroj: TS – DRUMFEST SLOVAKIA

Foto Dan Mayo: CHADY AWAD