Petrofski – TZ Milován

Petrofski vydává taneční retro novinku Milován. Melancholická píseň koncepčně navazující na předem vydané singly “Babylon” a “Osudem Souzený” je předzvěstí chystaného alba Donkichotský Ideály, které interpret plánuje vydat koncem tohoto roku. Aranži skladby dominuje výrazná basová linie stvrzená tanečním beatem a emotivní projev Petrofskiho.

Mladý tvůrce už v předchozích singlech nastínil věrné následování trendu osmdesátých let a moderní pohled na tehdejší elektronickou scénu, singl Milován není výjimkou a potvrzuje daný rukopis. O videoklip se postaral audiovizuální umělec Adam Mogyorosi, který měl na starost i předchozí vizuální ztvárnění Petrofskiho tvorby.

„Milován je moje dosud “nejtanečnější“ věc. Snažil jsem se zachovat retro osmdesátkový ráz, ale zároveň jsem čerpal z moderního EDM a popu – inspirací je opravdu mnoho. Zajímavostí je, že jsem Milován zprodukoval i nahrál rok a půl zpátky v mém pokoji na vysokoškolské koleji v nejtvrdším lockdownu. Uvědomil jsem si, že ke zprodukování písně mi opravdu stačí pouze laptop, sluchátka a mikrofon. Vlny covidu paradoxně považuju za moje dosud autorsky nejplodnější období, měl jsem spoustu prostoru na tvorbu a sebezlepšení”, dodává interpret.

https://www.instagram.com/petrofski_ 
https://www.facebook.com/petrofskimusic
https://linktr.ee/petrofski

Zdroj: TS