Peter Lipa Band krst nového CD.

75 ROKOV V PLNOM NASADENÍ, to bol názov  koncertu na ktorom Peter Lipa minulý rok oslávil svoje okrúhle narodeniny. 1000 divákov a množstvo vynikajúcich hudobníkov a spevákov prišlo pozdraviť nestora československej hudobnej scény. Rok 2018 však mal pre neho aj ďalšie vrcholy.

Po 15 rokoch spieval na 44. ročníku “svojich”  Bratislavských Jazzových Dní. Počas roka absolvoval takmer 150  koncertov a vystúpení. V  rôznych štúdiach  nahrával 23 piesni, ktore vychádzajú na dvoch samostatných CD. SLOVENSKÉ EVERGREENY sú cover verzie starých populárnych piesní  z rokov tridsiatych až paťdesiatych.

Album DOBRÉ MENO prináša 13 nových autorských piesní. Prezentuje rôznorodú produkciu a totálne nasadenie všetkých hudobníkov na čele s Petrom Lipom. Dlhodobá práca s kvalitými textármi pomohla  Lipovi vykrištalizovať hudbu ktorej základným kameňom je blues  ale nechýba R&B, groove, jazz alebo vocalese a šansón. Jeho skupinu tvoria vynikajúci mladí slovenskí hudobníci, medzi nimi aj ojedinelý saxofonista Radovan Tariška. 50 ročná hudobnícka prax je pre Lipu veľkou školou života , ktorú v klubovej atmosfére využíva tak že diváci sa stávajú dôležitou súčasťou nadšenej koncertnej atmosféry.

Atelier Babylon, 29.4. 19.00. krst noveho CD DOBRÉ MENO.
Hostia : Masumi Ormandi (JAP), MATTIABOYZ (SK)
Vstupenky: Ticketportal
Majiteľ vstupenky získava 1ks CD DOBRĚ MENO

Peter Lipa Band

  • Peter Lipa ml. keyboard
  • Miroslav Fedor drums
  • Radovan Tariška alto sax
  • Michal Šimko bass

Zdroj: TS