Peter Cmorík má úplne nový zvuk, jeho singel „Dva prúdy riek“ znie fantasticky!

City pretavené do krásnej poézie v rockovom šate! Taká je novinka Petra Cmoríka „Dva prúdy riek“. Prostredníctvom poetických metafor ňou ospevuje čistú lásku. Text piesne napísal raper Akalaky, hudbu zložil Maxo Šrámek, pričom však výsledná podoba jedinečného songu vznikala niekoľko mesiacov.

K singlu stihol trojnásobný zlatý Slávik a jeho kapela nakrútiť aj videoklip. Napoly realistické a napoly snové čiernobiele dielko režíroval Laco Rychtarik, s ktorým Peter spolupracoval po prvý raz, a ako sám vraví, určite nie naposledy. Vypočujte si novinku „Dva prúdy riek“, ktorá sa zapáči každému romantikovi!

Spevák a skladateľ Peter Cmorík predstavuje ďalšiu krásnu novinku. Pieseň „Dva prúdy riek“ vznikala dlho, no výsledok stojí za to!

„Hudbu zložil Maxo Šrámek, ktorého som oslovil, aby mi skúsil napísať niečo, čo by mojej hudbe dodalo nový vietor, poskytlo nový pohľad na moju tvorbu. Poslal mi hudbu, ktorá sa mi hneď zapáčila, no napísať k nej text nebolo vôbec jednoduché. Maxo ju mal naspievanú v angličtine a dlho sme hľadali textára, ktorý by vedel napísať kvalitný slovenský text tak, aby v hudbe zostalo to isté frázovanie. Maxo napokon navrhol rapera Akalakyho, ktorý to zvládol podľa našich predstáv. Ja som mu nadhadzoval obsah, o čom by tá pieseň mala byť a on to podľa toho písal. Bol to niekoľko mesačný proces,“ vysvetľuje Peter Cmorík .

Nový singel už má aj netradičný, čiernobiely videoklip. Režíroval ho  Laco Rychtarik.

„Toto bola naša prvá spolupráca s Lacom. Už dávno som ho chcel osloviť, ale akosi nám to doteraz nevychádzalo. Ideu klipu vymyslel Laco, chcel to čiernobiele s kvalitnou kamerou. Spolupracovalo sa s ním výborne, verím, že to nebolo naposledy,“ uzatvára Peter Cmorík.

Skladba „Dva prúdy riek“ je ďalšou, ktorá bude na pripravovanom albume Petra Cmoríka. Klip si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/OkZgkllYgFw. Všetky informácie o novinkách v profesijnom živote Petra Cmoríka a jeho kapely nájdete na webe: https://petercmorik.sk/

Zdroj: TS