Peter Bič Project pripravili nový videoklip. Natočili ho k poetickej piesni Chalúpka

Chalúpka sa stáva ďalšou skladbou z albumu Hlava od skupiny Peter Bič Project, ktorá dostala svoj vizuál. Natáčalo sa v krásnom prostredí v obci Hačava na chalúpke pod rozkvitnutou čerešňou.

Chalúpka je pieseň, na ktorú sme od vydania albumu mali, a stále máme  množstvo pozitívnych ohlasov. Rozhodli sme sa jej preto dať aj vizuálnu podobu“  hovorí o Chalúpke Peter Bič.  „Text napísal Michal Mifkovič, ktorý prispel svojimi textami na náš album Hlava.  O video podobu sa postaral Jaroslav Jaris Vaľko.“

V hlavných úlohách sa okrem Petra Biča a Viktórie Vargovej predstavia aj ich priatelia Štefan a Dušana Štecoví spolu s ich malým synčekom Riškom. Štefan Štec a Peter Bič Project už majú za sebou niekoľko vzájomných spoluprác  ( Báči Jašov, Za rána za rosy). Tentokrát však oslovili nielen Štefana ale aj jeho manželku Dušanu, a úloha sa ušla aj ich synčekovi Riškovi.  „Štefan je úžasný spevák, tanečník, Dušana tanečníčka, a kreatívna producenta folklórneho súboru Hornád. Ich životy sú prepletené prácou, folklórom, tancom, a práve preto sme si ich  vedeli predstaviť v hlavných úlohách. Sú to naši priatelia, takže sme ich oslovili, a výsledok si môžete pozrieť v našom novom videoklipe“ dodáva Peter.

„Chalúpky  sú naozaj magické miesta, kde sa skrátka čas spomalí, a plynie úplne inak. Máme ich na Slovensku niekoľko. Jedným z nich je pre nás osobne aj Banská Štiavnica, kde sme sa rozhodli symbolicky odštartovať našu letnú koncertnú sezónu. A veľmi sa na to tešíme, už o mesiac 24.júna “ uzatvára Peter Bič.

 Skupina Peter Bič Project je laureátom 25. ročníka ceny Krištáľové krídlo a ich album Hlava patrí momentálne k najpredávanejším CD slovenských interpretov.

Peter Bič Project – Chalúpka ( video)
Hudba:  Peter Bič
Text:  Michal Mifkovič
Peter Bič –synth
Viktória Vargová – spev
Adrián Harvan – klavír
Réžia:  Jaroslav Vaľko
Kamera:  Sandra Urbančíková
Audio ISRC:     SK-A01-21-00208
Universal Music

Album HLAVA
https://www.instagram.com/peterbicproject/
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/koncert-peter-bic-project-banska-stiavnica-2022-06-24/

Zdroj: TS