Pestrý GalotaFest stale rastie, tak buď pri tom!

Spočiatku malý lokálny festival postupne dospieva, vpred ho ženie ambícia inšpirovať a zabaviť ľudí v priateľskej a otvorenej atmosfére.

3. ročník multižánrového GalotaFestu sa uskutoční 07. – 09. Augusta 2015 v areáli vodných športov Zelená Voda pri Novom Meste nad Váhom. Lajn Up Galoty predstaví symbiózu energickej a melodickej živej hudby s kvalitnou domácou i zahraničnou elektronikou. Bohatý sprievodný program a miesto konania sľubujú vychillovaný víkend s množstvom zážitkov.

Najväčším lákadlom festivalu je našľapaná živá show, ktorú ponúkne v sobotu v noci kapela N.O.H.A. World Music prešpikovaná dub stepom, drum and bassom a chytľavými tanečnými groovmi vám pomôže vypotiť všetky počas dňa vypité pivá. A spraví priestor na ďalšie. Kapela vystupovala už na mnohých slávnych euróskych festivaloch. V našich končinách na Pohode, či Colours of Ostrava, od tej doby však má novú americkú speváčku, ktorá rôznorodosť kapely umocnila a živé koncerty ešte viacej spestrila. 08. Augusta  budete mať na Galote možnosť vidieť koncert svetovej kvality. Speváčku pôvodom z New Yorku má aj The High Corporation, ktorá predstavuje mix soulu a živelných gitarových rífov.

Ďalším zahraničným headlinerom je RAPHAEL, ktorý v minulosti vyhral so svojou kapelou 2 krát cenu pre najlepšie talianske reggae. Po čase strávenom na Jamajke a úspešnom európskom koncertnom turné sa rozhodol nakopnúť svoju solo kariéru a spolu s Bizzari Records vydal EP My name is Raphael. Táto platňa zožala veľký úspech, medzi najznámejšie hity patria najmä Soundblaster, Laidback či Catch the Vibes spolu z Lionom D. Pohodové reggae s množstvom chytľavých pasáži, bez toho by to na Galote nešlo. O šírenie pozitívnej energie z podia do každého kúsku areálu sa postarajú aj slovenskí chalani z Medial Banana, folková N30 Akustika a Slniečko,  či český Sakumprásk i Mickey Dreadalist.

Domáci Hip-hop zastúpi špinavý poet BOY WONDER, ktorý na jeseň vydáva nový album a možno vám dá z neho na Galote aj niečo ochutnať. Doplnia ho lyricky mimoriadne zdatný chalani z Pra3x, starú školu reprezentujúci Úplny konec a domáci chalani Robis a Wagon.

Headlinerom d´n b Trident Party bude známy britský neurofunkový producent EMPEROR, ktorého set prinúti ľudí kúpiť si na ďalší deň nové topánky alebo to roztočiť bosý. Taktiež anglický D TOX zahrá zmes junglu a d´n b. Na Party vystúpi množstvo slovenských producentov, či DJ´s. Súčasťou festivalu bude aj oddelený Psytrance stage.

GalotaFest ukazuje, že to myslí s veľkými ambíciami vážne, dokazuje to aj svojim sprievodným programom. Počas víkendu bude v areáli prebiehať slovenský pohár v BMX, oddychnúť si budete môcť v Honest chillout village s čajovňou. Bubnová škola vás naučí ako si vycibriť zmysel pre rytmus, cestovateľské kino zavedie do rôznych kútov sveta a workshop Recyklácia ako umenie ukáže, ako v sebe prebudiť kreativitu a šetriť našu plánetu zároveň. Kto chce športovať, bude môcť pri volejbale, futbale, či v samotnom jazere.

Jazero Zelená Voda sa nachádza necelý kilometer od Nového Mesta nad Váhom, Lokalita je ľahko prístupná, iba niekoľko sto metrov vzdialená od diaľnice D1.

LÍSTKY sú v predaji cez sieť eventim.sk LEN za 14 eur na oba dni a môžete si ich zakúpiť cez link TU! Na mieste je možné lístok kúpiť za 16 eur na oba dni. Jednodňové lístky k dispozícii nie sú.

Galota Poster

Zdroj: GalotaFest