Pavol Hammel má Z pekla šťastie. A jeho fanúšikovia tiež.

Významný slovenský spevák a skladateľ Pavol Hammel sa vydal na koncertné turné a so svojím novým koncertným programom zavíta do desiatich  miest Slovenska. Jarná časť Z pekla šťastie Tour 2016 začala koncertom v Bratislave – Devíne, presunie sa na východ Slovenska do Stropkova, Košíc, Prešova a pokračovať bude v Lučenci a v Piešťanoch. Tu v Dome umenia sa  pred koncertom za osobnej účasti Pavla Hammela uskutoční aj vernisáž výstavy jeho obrazov. Záver tejto časti koncertného turné bude patriť Skalici, Bratislave, Nitre a Trnave. Turné sa koná na podporu najnovšieho albumu s názvom Z pekla šťastie, ktorý vyšiel koncom minulého roka. K viac ako tisícke doteraz odohraných koncertov tak počas neho pribudnú desiatky ďalších.

Pavol Hammel – autor nezabudnuteľných piesní akými sú Medulienka, Čierna ruža, Smutná ranná električka či Kamalásky, Cirkus leto, ZRPŠ alebo Učiteľka tanca, je výlučným autorom hudby aj na novom albume. Textársky na ňom spolupracoval s Kamilom Peterajom, Vladom Slivkom a Milanom Lasicom. Vznikla tak desiatka nových pohodových piesní, nesúcich charakteristický rukopis autora. A práve tieto nové piesne z nedávno vydaného albumu spolu s „Best of“ výberom zaznejú aj na aprílových koncertoch. Na nich Pavla Hammela bude doprevádzať kapela zložená z vynikajúcich a hudobne blízkych muzikantov v obsadení : Juraj Burian – gitary, Petr Tichý – kontrabas, Vítek Pospíšil – klávesy, Michal Pajdiak – bicie a ako špeciálny hosť sa turné zúčastní aj Andrea Zimányiová – spev.

foto Vladimir Yurkovic

V týchto dňoch má premiéru aj úplne nový videoklip k titulnej piesni albumu Z pekla šťastie. Na jeho tvorbe sa okrem Pavla Hammela podieľal po vizuálnej a grafickej stránke známy slovenský dizajnér, grafik  a fotograf Vladimir Yurkovic. Animáciu a réžiu mal na starosti francúz Guillaume Henrion, ktorý sa viac ako desaťročie špecializuje okrem komponovania grafického dizajnu aj na tvorbu videí a živých projekcií pre koncerty, divadelné predstavenia i ohňové show. Popritom dizajnérsky pracuje aj pre také renomované značky  ako L´Oreál či La Villette. Nový videoklip si už dnes môžete pozrieť a vypočuť tu :

Všetci fanúšikovia Pavla Hammela sú srdečne vítaní na nadchádzajúcich aprílových koncertoch. Lístky sa na jednotlivé predstavenia sa dajú zakúpiť prostredníctvom www.drhorak.sk, predajnej siete Ticketportal.sk, Predpredaj.sk a v miestach konania jednotlivých koncertov.

Pavol Hammel –  Z pekla šťastie  Tour 2016

2.4.2016 Bratislava Devín /Dom kultúry – 3.4.2016 Stropkov / Mestské kultúrne stredisko – 4.4.2016 Košice / Stará radnica –  5.4.2016 Prešov/ Kino Scala  – 6.4.2016 Lučenec/Divadlo B. S. Timravy  – 7.4.2016 Piešťany/Dom umenia  – 11.4.2016 Skalica /Dom kultúry – 12.4.2016 Bratislava/Ateliér Babylon – 13.4.2016 Nitra/ Nájomná jednotka 210 – 14.4.2016 Trnava/A Café Aréna

HAMMEL_tour_INFOmail_01

Zdroj:  Dr.Horák
Foto: Vladimir Yurkovic