Pavol Hammel dostal k narodeninám vydanie časopisu Rock History Speciál.

Pavol Hammel dostal špeciálny darček. Legendárny skladateľ a spevák totiž v tomto roku oslavuje niekoľko výročí. Dožíva sa 70-tky, jeden z legendárnych albumov „Zvoňte zvonky“ má 50 a jeho skupina The Jets neskôr premenovaná na Prúdy slávi 55 rokov na scéne.

Všetky jubileá oslávi na koncertnej šnúre spolu s kapelou Prúdy THE BEST OF TOUR, s ktorou prejde celé Slovensko a Česko. Originálnym blahoželaním k výročiam je špeciálne vydanie časopisu Rock History Speciál.

104 strán o Pavlovi Hammelovi a jeho vyše 50-ročnej hudobnej ceste. To je druhé špeciálne vydanie časopisu Rock´n´All, ktoré sa rodilo v Prahe v redakcii tohto časopisu pod editorským vedením Pavla Víška. Pavol Hammel sa tak po Radimovi Hladíkovi stal ďalším československým hudobníkom, ktorému vychádza samostatné profilové číslo časopisu.

„Zostaviť takýto časopis si určite muselo  vyžiadať enormnú prácu. Už samotný nápad, s ktorým prišlo české vydavateľstvo Rock History s kolektívom autorov pod editorským vedením Pavla Víška je pre mňa úžasný. Som  veľmi vďačný, že tento Special je venovaný mne. Citujem „je to mozaikový portrét, ktorý priblíži jeho široký umelecký záber“.Myslím,že žiadny autor by s takým prehľadom a fundovane nevedel opísať celú anabázu mojej tvorby, tým pádom aj života. Hudobný vydavateľ Pavian Records dodal a vložil do časopisu špeciálny výber piesní na CD, aby bolo pri čítaní aj čo počúvať. Mne zostáva už len pokračovať v práci, aby to nebolo uzavreté hodnotenie,“ konštatuje Pavol Hammel.

Okrem úplnej diskografie sú v časopise články o rôznych hudobných zoskupeniach a spojeniach, s ktorými Pavol Hammel hrával – The Jets, Prúdy, Collegium Musicum, Radim Hladík. Nechýbajú rozhovory s jeho dvornými textármi Kamilom Peterajom a Borisom Filanom. Fanúšikovia tu nájdu aj článok o výtvarných aktivitách Pavla Hammela z pera kunsthistorika a riaditeľa Považskej galérie umenia Milana Mazúra, jeho filmografiu ako herca i tvorcu filmovej hudby, rubriku spomienok a  komentovaný hudobný „životopis“ od roku 1948 až po súčasnosť. Celé číslo je ilustrované archívnymi i súčasnými fotografiami i reprodukciami obrazov Pavla Hammela.

„Nie je to len o mne. Je to aj o spolupracovníkoch, hudobníkoch, textároch, o tvorbe a pocitoch čo sme prežívali. Som rád, že si v Čechách ako samozrejmosť niekto všimol, že mám nejaké jubileum a asi by bolo vhodné niečo k tomu spraviť, vymyslieť, zhromaždiť, zrealizovať, zaplatiť a vydať. Vďaka tomuto záslužnému počinu vydavateľstva, ako aj všetkých, ktorí prispeli článkami, recenziami, hodnoteniami súvislostí, názormi na jednotlivé tvorivé etapy, fotografiami a spomienkami, ja nemusím už nič bilancovať. Všetko je tam, teším sa z toho a ďakujem,“ dopĺňa Pavol Hammel.

V časopise sú aj články od renomovaných hudobných publicistov – Jiří Černý, Leoš Kofroň, Marián Jaslovský či Pavel Malovič. Prispeli však aj mladšie ročníky Tomáš S. Polívka, Karel Prokeš, Jaroslav Riedel, Vlado Slivka a samotný editor Pavel Víšek. Vydavateľstvo Pavian Records, ktoré sa na vzniku špeciálu podieľalo, vydalo k nemu ako prílohu aj špeciálne zostavené CD so skladbami „Stromy“, „Balada o smutnom Jánovi“, „Medulienka“, „Ešte si neprišla“, „Keď pavúk svoje siete dotká“, „Padám do neba“, „Dotkol som sa tvojej duše“, „Ľalia poľná“, „Akýsi cudzinec“ a „Za všetkým len Ty“. K jubileám si Pavol Hammel doprial aj turné, s ktorým prejde Slovenko aj Čechy. Vstupenky na THE BEST OF TOUR sú v predaji v sieti Predpredaj, Ticketportal a v miestnych pokladniach. Všetky informácie nájdete na www.pavolhammel.sk alebo facebook.com/pavolhammel. Časopis Rock History Speciál v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave.

PRÚDY THE BEST OF TOUR 2018
12.11.2018  SPIŠSKÁ NOVÁ VES
13.11.2018  PREŠOV
14.11.2018  MICHALOVCE
15.11.2018  KOŠICE
19.11.2018  PRIEVIDZA
20.11.2018  BANSKÁ BYSTRICA
21.11.2018  TRENČÍN
23.11.2018  NITRA
26.11.2018  MARTIN
27.11.2018  LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
28.11.2018  RUŽOMBEROK
29.11.2018  ŽILINA
2.12.2018  LUČENEC
3.12.2018  POPRAD
9.12.2018  BRATISLAVA

Zdroj: NK Facotry