Passenger si chce zahrať aj na ulici.

Najlepší kamarát Eda Sheerana odohrá 18. augusta na Hrade Devín takmer dvojhodinový koncert. Deň predtým si chce zahrať dve-tri pesničky aj v uliciach Bratislavy.

Patrí k najúspešnejším spevákom súčasnosti a jeho hitovku Let Her Go môžete počuť každých päť minút na jednom z mainstreamových rádií. Napriek tomu s nostalgiou spomína na staré časy, keď si zarábal na živobytie pouličným muzicírovaním. Spevák Passenger, ktorý vystúpi 18. augusta na Hrade Devín, adresoval organizátorom nezvyčajnú požiadavku: Deň pred koncertom si chce zahrať dva-tri songy aj v uliciach Bratislavy.

Photo by Jarrad Seng

Pouličné vystúpenie by sa malo konať pri Michalskej bráne a spevák chce aj touto formou pozvať ľudí na devínsky koncert. Po konzultáciách s  manažmentom speváka sa mierne obmenilo aj zloženie „predskokanov“ na Devíne: Pred Passengerom zahrá austrálsky pesničkár Stu Larsen, a koncert otvorí o osemnástej minuloročný bratislavský objav Genius Locci, ktorý spravil na Passengera veľký dojem. Headliner plánuje na Devíne odohrať takmer dvojhodinový set zložený zo starých hitoviek aj absolútnych noviniek. Predpredajové vstupenky sú k dispozícii na stránke www.orepole.sk.

Passengera sa podarilo na Slovensko dotiahnuť po dvoch rokoch rokovaní, pričom definitívne rozhodnutie padlo po tom, ako speváka očarili fotografie Devínu. Na Slovensku tak uvidíme naživo autora známych hitov Let Her Go, Holes a ďalších, ktoré sú však len zlomkom jeho tvorby.

Passenger má celkovo na konte šesť albumov a pripravuje ďalší. O svojom poslednom počine Whispers II. z roku 2015 Passenger hovorí: „Myslím že je to môj najlepší a najpozitívnejší album. Sú tam aj veci ako samota a smrť, ale ak by tam neboli, nebol by to Passengerov album.“

Passenger je najlepším kamarátom Eda Sheerana, s ktorým ho okrem blízkeho priateľstva a veľmi podobného hudobného štýlu spája aj skutočnosť, že obaja sa pred nastúpením do kolotoča hudobného biznisu dlhé roky živili muzicírovaním na uliciach európskych a amerických miest.

Samotný Passenger býva najčastejšie prirovnávaný k Bobovi Dylanovi a duu Simon & Garfunkel. Ako znie naživo, o tom sa budeme môcť presvedčiť 18. augusta na Devíne.

Photo by Jarrad Seng

lineup:
18:00 Genius Locci
19:00 Stu Larsen
20:00 Passenger

3 passenger billboard

Zdroj: Agentúra ORE POLE