Párty Basshaze boduje! Do Bratislavy prinesie veterána amerického DnB Submorphicsa.

Klubová noc BASSHAZE aj v apríli predstaví orignálny lineup plný parádnej hudby. Chuť San Francisca prinesie do Klubu Dole už v sobotu 18. 4. veterán amerického drum&bassu Submorphics. Výborný producent a majster slnečných soulful beatov sa tak po viac ako 10-ročnom pôsobení na scéne po prvýkrát predstaví na Slovensku.

Môžete očakávať kopec prvotriednych, deep, soulfulových beatov z labelov akými sú Shogun Audio, Metalheadz a Soul:r. Vždy svojich poslucháčov rád zoberiem na akúsi cestu, kde im ukážem mnoho rôznorodej hudby a neskutočne rád medzi sebou prepájam rozmanité štýly,“ odkazuje na Slovensko Submorphics, ktorý ani tento rok nebude zaľáhať a má pripravený kopec novej hudby, hlavne pre značku Shogun LTD. Headliner aprílovej Basshaze pri tvorbe čerpá inšpiráciu aj zo starých filmov zo 60. a 70. rokov a RnB platní zo 60.rokov práve pre ich menej známe sample. „Je o mne známe, že rád primiešavam do svojich setov aj nejaké hip hopové a halftime / experimental / juke prvky,“ pokračuje producent, ktorý už v Európe čo-to pobehal a vyskúšal si publikum aj v krajinách nám susedných. „Iba v posledných týždňoch som sa dopočul, že slovenská scéna je neuveriteľná (vďaka LSB a Anile a ich príspevkom na Twitteri), takže sa neviem dočkať ako sa o tom presvedčím na vlastné oči,“ dodáva Submorphics.

submorphics 1

Headlinerom však nadupaný program aprílovej noci Basshaze nekončí. Svoje skills príde predviesť talentovaný dj Looox (AT) z viedenskej crew Vollkontakt a v špeciálnom ‘oldschool vs nuschool‘ 3-hodinovom B2B sete za doprovodu Grnu (live saxofón) sa predstaví dvojica Clive & Lixx. Lineup napokon doplní Redface, ktorý svoj pobyt v UK využíva na nákup množstva vinylov, ktoré určite poriadne prevetrá. Pribaľte si úsmev, dobrú náladu a veľa pozitívnej energie, ktorou naplníme celý klub.

Submorphics (USA) – Sú producenti, ktorým sa podarí vybudovať si svoj ‘trademark sound’ a Greg Axelrad a.k.a. Submorphics k ním rozhodne patrí. Soulful rollery, emotívne, nostalgické aj deepové tracky nasiaknuté atmosférou zapadajúceho slnka a letných nocí kdesi na západnom pobreží USA. Tak nejak by sa dal opísať drum&bass, ktorý už vyše 10 rokov produkuje pre značky ako Innerground, Good Looking, Hospital, Liquid V, Innerground alebo Shogun Audio. Pôvodne z okolia Detroitu a Chicaga presunul svoje štúdio do San Francisca, kde vznikli aj parádne soulful hymny ‘Burnside Park’, ‘Long Been Gone’, alebo ‘Summer Soul’. Niet divu, že ho remixovali aj ľudia ako Calibre, alebo Lenzman.

Looox (AT) – Vo vodách djingu pláva cez 10 rokov a ako sám hovorí – jeho doménou je výdatný mix soulful a deep soundu. Svoje skills si brúsi naostro v domovskom klube Fluc popri top menách súčasného drum&bassu aj vďaka tomu, že je od roku 2009 členom hyperaktívnej partie djov a promotérov Vollkontakt z nedaľekej Viedne. Drum&bass však nie je jeho jediný hudobný záber a ako skúsený dj počas klubovej sezóny hráva aj príjemný deep/tech house.

Clive B2B Lixx feat Grna (live sax) – Unikátny set si na tento špeciálny večer prichystala aj domáca dvojica Clive a Lixx. 3 hodinový back-2-back mix s podtitulom ‘oldschool vs nuschool’ znamená jediné – chalani povyťahujú kopec legendárnych trackov zo svojej bohatej vinylovej zbierky, primiešajú to najlepšie zo súčasného zvuku, ktorý ich baví a aj keď plán je držať sa čistokrvného tanečného liquidfunku, atmosféra ich zaveje možno aj oveľa ďalej! To však nie je všetko! Ich set bude naživo dopĺňať výborný saxofonista Grna (a.k.a Martin Saxo). Toto bude zážitok!

Redface – Dj, ktorý toho má na Slovensku za sebou veľa, no momentálne žije a pôsobí v UK. Počas svojej krátej návštevy doma sa však zastaví aj u nás, odprezentuje svoje drum&bassové chúťky a prevetrá bohatú vinylovú zbierku, ktorú si práve vďaka pobytu v Británii rýchlym tempom rozširuje.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
BASSHAZE w. Submorphics (USA) @ Dole
April 18, 2015 / Saturday, Start 22:00
Klub Dole, Nám. SNP 30, Bratislava / Slovakia
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
S U B M O R P H I C S ( U S A )
L O O O X ( A T )
Clive B2B Lixx feat Grna (live sax)
Redface
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Vstup:
22:00 – 24:00 4€
24:00 – 03:00 5€
03:00 – 06:00 3€
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
www.fb.com/events/1583873558523686

PLAGÁT 4_Basshaze_apríl 2015

Zdroj: klub Dole