Parov Stelar vydáva nový album, zahrá z neho aj v Bratislave.

Legenda electro-swingu Parov Stelar predstavuje v týchto dňoch nový album The Burning Spider. Osobne ho príde s kompletnou live kapelou predstaviť aj do Bratislavy už 12. mája. V rámci turné The Burning Spider Tour privezie nové skladby, osvedčené hity a najväčšiu show v kariére. Vstupenky na bratislavský koncert sú v predaji exkluzívne v sieti Ticketportal.

Nehorí len sám pavúk, v plameňoch je celá sieť: poháňaný pevnou vôľou oslobodiť sa z pavučín očakávaní a inšpirovaný kreatívnym plameňom ohňa, Parov Stelar odkrýva nečakanú stránku svojej hudobnej tvorby a otvára novú kapitolu svojho originálneho zvuku založeného na samploch z celej histórie hudby.“ Tieto slová sprevádzajú vydanie očakávanej novinky. Jedinečný a charakteristický zvuk Parov Stelar zostáva, menia sa len zdroje vplyvu a inšpirácie. Bol to práve swing, ktorý Parov Stelara vystrelil na piedestál svetovej hviezdy. Aktuálne v jeho tvorbe cítiť vplyv blues a jazzu, na albume stelesnených Muddy Watersom, Lightnin‘ Hopkinsom a spevákom Anduze. Na The Burning Spider nechýbajú ani klasické tracky s poriadnou porciou swingu. „Hoci sa môže zdať, že sa posúvame obrími krokmi vpred, nikdy netreba zabudnúť na korene, z ktorých sme vyrástli. Swing navždy zostane pevnou a veľkou súčasťou toho, čo Parov Stelar je,“ zhodnotil svoj aktuálny hudobný posun sám Marcus Füreder, otec projektu Parov Stelar.

 

Marcus Füreder je rakúsky DJ, hudobník a producent v hudobnom svete známy pod značkou Parov Stelar. Rodák z Linzu je považovaný za zakladateľa elektro swingu – hudobného žánru, ktorý ovládol nielen klubovú scénu, ale aj hudobné festivaly po celom svete. S viac ako miliónom fanúšikov na sociálnej sieti Facebook a viac ako 100 miliónmi pozretí na Youtube sa radí nielen medzi najpopulárnejších Rakúšanov, ale patrí k aj absolútnej hudobnej špičke v celosvetovom meradle. V piatok 21. apríla 2017 vydáva Parov Stelar nový album The Burning Spider. Bratislava tak zažije 12. mája nielen najväčšie hity, ale aj celkom nové skladby.

Vstupenky Parov Stelar v Bratislave: https://www.ticketportal.sk/Event/PAROV_STELAR

Album – Tracklisting:

 1. THE BURNING SPIDER ft. Lightnin Hopkins
 2. STEP TWO ft. Lilja Bloom
 3. SOUL FEVER BLUES ft. Muddy Waters
 4. EVERYTHING OF MY HEART
 5. MY MAN ft. Lightnin Hopkins
 6. ALL GROWN UP ft. Anduze
 7. MAMA TALKING ft. Stuff Smith
 8. STATE OF THE UNION ft. Anduze
 9. BEAUTY MARK ft. Anduze

Electro Swing Special: 

 1. CUBA LIBRE ft. Mildred Bailey
 2. BLACK COFFEE
 3. THE RIDE

Zdroj: TS