Parov Stelar Band takmer vypredaný!

Vstupenky na bratislavský koncert Parov Stelar Band, ktorý sa uskutoční 24. októbra v bratislavskom Majestic Music Clube, sú už skoro vypredané. V predaji zostáva už len posledných 200 lístkov, a aj tie sa rýchlo míňajú. Priamo na bráne teda už vstupenky k dispozícii nebudú, čo by sa mohlo zmeniť len v prípade, ak sa uvoľnia niektoré zo zarezervovaných lístkov. Predpredaj prebieha výlučne prostredníctvom internetovej stránky www.orepole.sk.

Za súborom Parov Stelar Band, ktorý dobyl srdcia slovenských fanúšikov na minuloročnom festivale Grape, stojí laptopový mág z rakúskeho Linzu Marcus Füreder. Začínal ako DJ Plasma, v roku 2005 si zmenil meno, pribral živú kapelu a postupne sa s ňou vypracoval na jednu z najcenenejších svetových hviezd na poli elektronickej hudby.

Parov Stelar je považovaný za zakladateľa štýlu známeho ako electroswing, ktorý kombinuje house, electro či drum n bass so swingom a jazzom 20. až 40. rokov minulého storočia. Na jediné tohtoročné vystúpenie na Slovensku privezie Parov Stelar 24. októbra do Bratislavy ostrieľaných hudobníkov vrátane saxofonistu známeho pod menom Max the Sax, či speváčky Beate Baumgartner, ktorá je podľa niektorých recenzentov nositeľkou jedného z najzaujímavejších hlasov na poli moderného soulu a funku.

Rakúski Parov Stelar Band odohrajú svoj koncert podľa potvrdeného line-upu medzi pol jedenástou a dvanástou. Ešte pred nimi budeme môcť vidieť kapelu Nu Folder pod vedením Petra Lipu mladšieho. Môžeme sa tešiť na mix elektroniky s jazzovou improvizáciou a soulovým spevom, žánorovo blízky kultovému mníchovskému vydavateľstvu Compost Records.

Komu nebude stačiť electroswing v podaní Parov Stelar Band, môže si zatancovať aj na vystúpení pražského DJ-a Mackieho Messera, ktorý sa venuje podobnému štýlu, a nemal by si nechať ujsť ani sety Malalata Sound System a Gadja.CZ.

Zdroj: Agentura Ore Pole
Publikoval: Redakcia GREGI.NET