Parov Stelar Band podporia Nu Folder, Gadjo aj Malalata!

Na bratislavskom koncerte formácie Parov Stelar Band, ktorý sa uskutoční 24. októbra v Majestic Music Clube, vystúpi okrem hlavnej hviezdy večera aj viacero žánrovo spriaznených projektov zo Slovenska a Českej republiky. Okrem iného to bude bratislavská nu-jazzová partička Nu Folder či pražský electroswingový DJ Mackie Messer.

Rakúski Parov Stelar Band odohrajú svoj koncert podľa potvrdeného line-upu medzi pol jedenástou a dvanástou. Ešte pred nimi budeme môcť vidieť kapelu Nu Folder pod vedením Petra Lipu mladšieho. Môžeme sa tešiť na mix elektroniky s jazzovou improvizáciou a soulovým spevom, žánorovo blízky kultovému mníchovskému vydavateľstvu Compost Records.

Komu nebude stačiť electroswing v podaní Parov Stelar Band, môže si zatancovať aj na vystúpení pražského DJ-a Mackieho Messera, ktorý sa venuje podobnému štýlu, a nemal by si nechať ujsť ani sety Malalata Sound System a Gadja.CZ.

Nu Folder

Pôvodne púchovskí, dnes bratislavsko-pražskí Malalata Sound System hrajú okrem electroswingu najmä balkánsku a cigánsku hudbu, podobne ako Gadjo.CZ, projekt, za ktorým sa skrýva známa osobnosť bratislavskej nezávislej scény zo začiatku 90. rokov Martin Juráček.

Za súborom Parov Stelar Band, ktorý dobyl srdcia slovenských fanúšikov na minuloročnom festivale Grape, stojí laptopový mág z rakúskeho Linzu Marcus Füreder. Začínal ako DJ Plasma, v roku 2005 si zmenil meno, pribral živú kapelu a postupne sa s ňou vypracoval na jednu z najcenenejších svetových hviezd na poli elektronickej hudby.

Parov Stelar je považovaný za zakladateľa štýlu známeho ako electroswing, ktorý kombinuje house, electro či drum n bass so swingom a jazzom 20. až 40. rokov minulého storočia. Na jediné tohtoročné vystúpenie na Slovensku privezie Parov Stelar 24. októbra do Bratislavy ostrieľaných hudobníkov vrátane saxofonistu známeho pod menom Max the Sax, či speváčky Beate Baumgartner, ktorá je podľa niektorých recenzentov nositeľkou jedného z najzaujímavejších hlasov na poli moderného soulu a funku.

Predpredaj vstupeniek na koncert Parov Stelar Band prebieha výlučne prostredníctvom internetovej stránky www.orepole.sk, pričom momentálne sú k dispozícii vstupenky v cene 19 eur.

Zdroj: Agentura Ore Pole
Publikoval: Redakcia GREGI.NET