PARA pokrstí album Menšina 28. septembra v MMC!

Skupine Para vyjde šiesty album Menšina v piatok 28. Septembra, v deň krstu. Ako sme už pri Pare zvyknutí,  nepodlieha žiadnym trendom. Členovia kapely robia piesne spoločne, tak ako ich v aktuálnom období cítia. Svoje myšlienky, pocity a postrehy vložili do deviatich skladieb.

Po tretíkrátkrát kapela zverila svoju hudbu producentovi. Vybrali si Eddieho Stevensa (Moloko, Zero 7).

„Eddieho prácu, skúsenosti a znalosti sme vždy uznávali. Keďze sa v poslednom období pohybuje medzi Bratislavou a Londýnom, bolo jednoduchšie sa k nemu dostať aj osobne. Dodali sme mu naše demonahrávky, páčili sa mu, tak sme sa okamžite dohodli na spolupráci. S výsledkom sme mimoriadne spokojní“, hovorí Lasky, spevák skupiny Para.

Para pokrstí Menšinu v piatok 28. septembra v bratislavskom Majestic Music Clube. Pôjde o samostatný koncert kapely. Krstní rodičia budú známi až priamo v klube. Odznejú hlavne nové piesne, no pripomenú si aj staršie veci.

„Uvádzací koncert k novému albumu je vždy skúškou sily nových skladieb. Máme pozorné publikum a očakávame, že nám dá patrične najavo, ako sa pozdávajú. Samozrejme  zaradíme aj niekoľko starších piesní. Koncert bude trvať približne dve hodiny, určite sa všetci dobre zabavíme“, k programu piatkového večera prezradil Lasky.

Obal CD a vinylu navrhlo grafické štúdio MILK. „Máme radi čistý dizajn a ten pre nás reprezentuje MILK. Obal poriešili hravou formou – skladačkou“, dodáva Lasky.

Album Menšina vychádza na značke Pavian Records na CD 28. septembra 2012. Od pondelka 24. septembra sa nachádza na iTunes, aktuálne vedie rebríček slovenského digitálneho predaja. Pre milovníkov klasického zvuku vyjde koncom októbra limitovaná edícia 300 kusov vinylov, ku ktorým bude pribalené aj CD ako bonus.

Albumu predchádzal  singel Žena, ktorý je stále aktuálny. Videoklip k nemu natočila Martina Slováková, bol zverejnený v pondelok 24. septembra cez stránku Rádia_FM.

Predpredaj vstupeniek na krst je cez sieť Ticketportal.

https://www.facebook.com/PARA.Brutalna.Zostava
www.para.sk

Zdroj: Bibiána Grebeňová Šedivá, PARA PR
Foto: peter spurný