Orientálny večer s Fatimou láka svojou magickosťou.

Krásne ženy, horúce orientálne tance a množstvo talentu. To sľubuje tretí ročník čoraz viac obľúbeného podujatia Orientálny večer s Fatimou, ktorý sa uskutoční už 12.apríla v priestoroch Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Okrem vzrušujúcej dvojhodinovej tanečnej orientálnej šou, sa môžete zapojiť počas celého víkendu do série workshopov s poprednými lektormi zo zahraničia.

Počas večera sa predstaví sedem sólových a štyridsaťosem skupinových tanečníc z piatich súborov. Na pódiu s nimi vystúpia tri svetové hviezdy orientálneho tanca a chýbať nebude ani špičková arabská kapela Annas Ekvator. „V hľadisku nájdete skôr ženy ako mužov, pretože ich viac priťahuje magickosť. Či už tancujú alebo sa len dívajú na tanečnice, odreagujú sa od reality, dívajú sa na atraktívne ženy v rôznom veku, a to ich inšpiruje,“ hovorí organizátorka Janette Ružbarská zo ZUŠ Jána Pöschla, ktorá je jedinou ZUŠ na Východnom Slovensku so zameraním na výučbu orientálneho tanca.

Hoci sa orientálnym tancom venujú prednostne ženy, nájdeme medzi tanečníkmi aj niekoľko mužov. K jedným z vrcholov  večera bude patriť vystúpenie egyptského tanečníka Osama Mimi Faraga, ktorého návštevníci budú poznať aj z talentovej šou Československo má talent. „Prvýkrát sa v našej krajine predstaví Michal Mach, ktorý sa zameriava na jogu, ktorú vyštudoval na vysokej škole v Indii, a na orientálne a indické tance,“ pozýva G. Hrabčáková. Tretím zahraničným hosťom bude muzikálová herečka a tanečnica Katka Krejčová, ktorá získala prvé miesto na egyptskom festivale Nile Group (2009), bola členkou najznámejšej svetovej šou Belly Dance Evolution a pred dvoma rokmi získala prestížne ocenenie Belly Dancer of the World.

V sobotu 13.apríla a nedeľu 14.apríla sa môžete prihlásiť do atraktívnych worshopov ako Raksh Sharki, nazývaný aj balet orientu, Shaabi, čiže egyptský pouličný tanečný štýl, Základy baletu, jogy a moderny pre orientálny tanec, Melaya Leff, ktorý je egyptským folklórnym tancom s čiernym závojom, počas ktorého sa tanečnice odhaľujú a zahaľujú do čierneho závoja v čase smútku za  manželom alebo do hudobno tanečného worshopu Tarab. Pre ďalších záujemcov je pripravený Bubenícky seminár a Drum solo, pre ktoré je typické, že tanečnica reaguje len na bubnovú hudbu a snaží sa vystihnúť svojim telom rytmy a akcenty, ktoré hrá bubeník.

Viac o prihlásení sa na workshopy a predpredaji lístkov sa dozviete na stránke www.orienttanec.sk

Zdroj: Edo Kopček, Facemedia