Operný spevák Bršlík by sa uživil aj ako model!

Šarmantný operný spevák Pavol Bršlík krášli na billboardoch ulice našej metropoly. Rodák z Kysuckého Nového Mesta už niekoľko rokov pôsobí v najprestížnejších operách po celom svete! A v júni vystúpi na sólovom koncerte aj v Bratislave!

33-ročný tenorista Pavol Bršlík patrí medzi absolútnu svetovú opernú špičku. Publikum ho miluje vďaka vynikajúcej interpretácii romantických operných postáv. Fanúšikovia po celom svete si však Bršlíka obľúbili nielen pre jeho „medový hlas“, ale aj pre atraktívny vzhľad. Vďaka nemu ho považujú za jedného z najpríťažlivejších operných spevákov súčasnosti. Spoluorganizátor koncertu Daniel Rabina má jednoduché vysvetlenie: „Aj on je dôkazom toho, že súčasní operní speváci musia nielen výborne spievať, ale aj vyzerať. Ukážkovými príkladmi tohto trendu sú aj ďalší Slováci, napríklad sopranistka Adriana Kučerová či barytón Dalibor Jenis, ktorí tiež patria medzi absolútnu svetovú opernú elitu.“

Brslik

Pavol Bršlík je vďaka svojmu pôsobeniu v Royal Opera House v Londýne, v Metropolitnej opere New York alebo v Štátnej opere v Mníchove známy ako jeden z najuznávanejších tenoristov súčasnosti. Kariéru raketovo naštartoval v roku 2005, keď ho prestížny, medzinárodne uznávaný nemecký magazín Opernwelt vyhlásil za víťaza v kategórii Operný objav roka. Vypracoval sa medzi absolútnu svetovú špičku a dnes spolupracuje s takými osobnosťami, ako sú speváci Edita Gruberová, Anna Netrebko, Erwin Schrott, Diana Damrau, Mariusz Kwiecien, či dirigenti Gustavo Dudamel, Riccardo Muti alebo Simon Rattle.

Brslik

Na bratislavskom koncerte sa Pavol Bršlík predstaví spolu s vynikajúcim izraelským klaviristom Amirom Katzom. Obaja interpreti si pripravili exkluzívny výber z árií a piesní od G. Verdiho, G. Donizetiho, V. Belliniho, W. A. Mozarta či F. Liszta. Pavol Bršlík sa na vystúpenie veľmi teší: „Som nesmierne rád, že okrem mojich nedávnych vystúpení v SND budem môcť slovenských milovníkov opery potešiť aj koncertom. Spolu s Amirom Katzom sme pripravili repertoár zo skladieb, ktoré sú nášmu srdcu najbližšie.“

Koncertný cyklus Veľké slovenské hlasy pripravujú agentúry KAPOS a House of Music s cieľom priblížiť publiku na Slovensku predstaviteľov súčasnej mimoriadne silnej generácie slovenských operných spevákov, ktorí úspešne účinkujú na prestížnych svetových operných scénach. Cyklus bude pokračovať na jeseň koncertami tenoristu Miroslava Dvorského a sopranistky Adriany Kučerovej. Vstupenky na koncert Pavla Bršlíka 5. júna v Malej sále Slovenskej filharmónie v Bratislave si môžte kúpiť v sieti Ticketportal.

Zdroj: Daniel Rabina, KAPOS s.r.o., House of Music s.r.o.
Foto: Stanislava H. Hricová
Publikoval: Redakcia GREGI.NET