Oceňovaná a v zahraničí chválená Nina Kohout zaspieva na koncerte Zola Jesus

Talentovaná speváčka a hudobníčka Nina Kohout otvorí výnimočný koncert americkej interpretky Zoly Jesus v Slovenskom rozhlase. Vo Veľkom koncertnom štúdiu zahrajú obe umelkyne 7. októbra v rámci koncertnej série Nu Sound Of… 

Na tento unikátny koncert príde z Veľkej Británie, z Brightonu, kde rozbieha svoju zahraničnú kariéru. Nina Kohout študovala hudobnú produkciu na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School. Meno si najskôr urobila na domácej pôde, kde sa v roku 2020 stala Objavom roka Radio_Head Awards.

Jej kariéra nabrala spád po vydaní debutového EP Pandemonium, ktorý zarezonoval aj mimo naše územie. Skladbu z tohto debutu – Little Butterfly – zahrali na BBC aj v iných hudobných médiách a  zvolili ju ako pieseň dňa v americkom rádiu KEXP, kde ju osobne vybral jej šéf dramaturg Kevin Cole. Dobrý dojem zanechala na najväčšej európskej showcase prehliadke Eurosonic v Groningene, ako aj na The Great Escape Festivale v Brightone.

Pravidelne sa vracia aj domov na Slovensko. Minulý rok sa predstavila v úlohe predskokanky na troch slovenských koncertoch izraelskej skupiny Lola Marsh. Do úlohy interpretky vstúpila pri odovzdávaní štátnych vyznamenaní v Redute, kde zaspievala náročnú pieseň Miroslava Žbirku Balada o poľných vtákoch v sprievode Moyzesovho kvarteta. V lete zase rozvášnila publikum v Teplárni stagi na trenčianskej Pohode.

Na odporúčanie organizátorov koncertu – Music Press Production – si ju manažment Zoly Jesus vybral na základe ich požiadavky, aby zahrala hudobníčka, ktorá prepája stredoeurópske folklórne prvky s intímnym ambientom / elektronikou. Presne to, čo prezentuje aj hudobná produkcia Niny Kohout.

Nádherný hlas umocnený výnimočným akustickým priestorom. Zola Jesus oznámila len niekoľko sólových koncertov svojho európskeho turné po nevšedných koncertných sálach. Jeden z nich sa uskutoční vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu – 7. októbra 2023 v rámci edície Nu Sound Of…

Informácie:
Zola Jesus (USA), Nina Kohout (SR) – Nu Sound Of… 07.10.2023; Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Bratislava

Vstupenky:
https://tootoot.fm/sk/events/649c3a10a2ec3d0da8eb3b02
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/zola-jesus-2023-10-07/

Zdroj: TS