Oceán: Nové CD a DVD!

Záznam legendárního koncertu skupiny Oceán ve Valdštejnské zahradì v Praze z roku 1991 vychází konečnì oficiálnì na DVD. V prostředí jedné z nejvýraznìjších staveb raného baroka zaznìly všechny zásadní hity skupiny, která na přelomu 80. a 90. let minulého století ovlivnila životní styl značné části mladého českého a slovenského publika.

Na druhém DVD vychází také zcela poprvé dokument pořízený bìhem natáčení klipù skupiny Oceán v Řecku v roce 1992 – Oceán 92 1/2. Kromì osobních výpovìdí všech členù skupiny Oceán – Petra Muka, Petra Kučery, Dušana Vozáryho a Jana Vozáryho – jsou jeho součástí tehdy natočené klipy k písním Létám, Lék svìtu, Aha a Jeden den. Prvního vydání se na tomto DVD dočkaly také záznamy vystoupení, resp. klipy skupiny vybranými z archivu České (tehdy ještì Československé) televize. Na DVD se tedy dostávají i obrazové vzpomínky na nejvìtší hity (Ráchel, Dávná zem, Jeden den ad.), které skupina pro televizi natočila.

Samostatnì zároveň vychází audio záznam koncertu ve Valdštejnské zahradì na CD s bonusy dalších live nahrávek pro Českou televizi.

DvouDVD a CD doprovázejí booklety s dobovými fotografiemi skupiny, v mnoha případech nikdy dříve nepublikovanými.

Oceán

Zdroj: EMI Slovak Republic
Publikoval: Redakcia GREGI.NET