Očakávajte elektrizujúcu noc, pozýva do Košíc Parov Stelar Band!

Open Air Festival Music City Košice 2012 prinesie 17. – 18. augusta do metropoly východu exkluzívne podujatie, ktoré v priebehu dvoch dní ponúkne dvadsaťosem hodín skvelej hudby. Jednou zo záruk nadštandardného hudobného zážitku bude aj unikátne elektroswingové teleso Parov Stelar Band  kombinujúce house, elektro, drum and bass s jazzom a swingom v štýle 20. až 40-tych rokov.

Frotmenom rakúskej zostavy talentovaných muzikantov je Marcus Füreder z rakúskeho Linzu, pre fanúšikov kvalitnej nekomerčnej hudby známy pod pseudonymom Parov Stelar. V roku 2003 založil vlastný label Etage Noir Recordings a o rok na to sa na klubovú scénu katapultoval s náložou KissKiss (EP) a albumom Rough Cuts. Ďalšie albumy Seven and Storm a Shine boli už pre neho vstupenkou medzi uznávanú DJ-sku elitu. Medzi silné elektroswingové vypaľovačky patria  Matilda, On My Way, či Night In Torino. Na našom traileri k turné k albumu The Princess jedna žena o nás hovorí „Takto by som definovala muziku“, čím sa cítim určite poctený,“ komentoval vzťah medzi kapelou a fanúšikmi Marcus Füreder, pričom nezabudol pripomenúť ani atmosféru počas koncertov na Slovensku. Podľa jeho slov boli všetky tri akcie u nás úžasné, preto sa už Košíc nevie dočkať. „Na Slovensku sme sa vždy stretli so skvelým publikom. Presne viete, ako pripraviť správnu náladu počas celej noci, z čoho má zážitok aj kapela. Preto sa môžete tešiť na silnú live šou s množstvom nových piesní z nášho posledného albumu The Princess. Očakávajte elektrizujúcu noc!“ zdôraznil Parov Stelar.

Piatkovú DANCE Arenu rozpáli ako prvá Viktoria Metzker. Sexi playmate of Hungary 2007 inklinovala k hudbe od malička, keď v detstve navštevovala hodiny baletu a latinsko-amerických tancov. Úraz v 16-tich však jej sľubnú kariéru stopol, no Viktoria sa zastaviť nedala a jej pamätným výkonom bola účasť na talentovej súťaži, ktorú vyhlásil CKM man´s magazine a televízna stanica Viva Music, kde v konkurencii sto päťdesiatich krások obsadila 9. miesto. V roku 2007 si ju pod patronát vzal DJ Junior. Postupne ju zasvätil do tajov house music a dnes na vlnách maďarského rádia moderuje reláciu Ministry of Sound so 100-tisícovou počúvanosťou. Kombinácia sexappealu a nadania mixovať v štýloch house, tech house a progressive ju nominovala nielen na všetky prestížne party v Európe, ale obdiv si získala aj v Kanade, USA, Brazílii, či Austrálii. „Som rada, že sa stretneme na jednej z najlepších akcií na Slovensku. Príďte s nami zažiť skvelú party, určite sa spolu výborne zabavíme. Obrovskú dávku energie mám pripravenú pre všetkých, preto sa teším na plnú STEEL Arenu, ktorá síce slúži hokejistom, ale v piatok vám nebudú prechádzať zimomriavky po chrbte z ľadu, ale od mojej šou,“ dodala s úsmevom Viktoria Metzker.

Line up Music City Košice 2012:

Piatok (17. august), pred STEEL Arenou: 17.30 Marián Čekovský Band, 19.00 Para, 20.30 Parov Stelar Band. DANCE ARENA: 22.00 Viktoria Metzker, 00.00 The Discoboys, 02.00 Peetboy.

Sobota (18. august), pred STEEL Arénou: 16.00 LeRa, 17.30 Peter Bič Project, 19.00 IMT Smile, 20.30 Kosheen. DANCE ARENA: 22.00 Martin Haberland, 00.00 Silicone Soul, 02.00 Lucca.

Lístky na Open Air Festival Music City Košice si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal. Viac informácii získate na www.musiccitykosice.sk.

Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.