Nuna – Nová fantazijná inscenácia pre najmenšie deti v réžii Martina Geišberga.

Hlas srdca nás dovedie až domov. Čo ak je však tento hlas zastretý vinou? Vydajte sa na cestu do fantazijného sveta s dievčatkom menom Nuna, ktoré vďaka múdrosti a vnímavosti vidí aj za roh. Jedinečná autorská inscenácia s podmanivou hudbou Martina Geišberga pre najmenšie deti bude mať premiéru 28. februára o 18:00 v Bratislavskom bábkovom divadle v budove Istropolisu na Škultétyho 5.

Vidíme to, čo vidieť chceme. Občas je svet zaliaty jasom rozumu, občas tápeme v tme aj počas dňa, a niekedy prehliadame niečo veľmi dôležité, hoci to máme rovno pod nosom. „Nosnou témou inscenácie Nuna je odlúčenie a dospievanie. Nuna odchádza z matkinej náruče, ktorú potrebuje. My všetci raz musíme opustiť bezpečie matkinej náruče, to je život. Nunu však trápi aj vina. Vina, za ktorú nenesie zodpovednosť. Na svojej ceste stretáva dievčatko zvieratá, ktoré ju rôznym spôsobom formujú. Je ťažké jednou vetou zhrnúť, o čom Nuna je – ide totiž o snovú, fantazijnú cestu plnú metafor a pocitov,“ hovorí o inscenácii režisér a autor hudby Martin Geišberg.

Podmanivú snovú hudbu autora Martina Geišberga v inscenácii krásne dopĺňa fantazijne ladená scéna a kostýmy Elisabeth Wittgruber. V predstavení účinkujú Anna Čonková, Miroslava Dudková, Adela Mojžišová, Margaréta Nosáľová a Lukáš Tandara. Nuna je určená deťom od troch rokov a tiež všetkým vnímavým dospelým.

„Chceme vytvoriť pomalé divadlo. V dnešnej uponáhľanej dobe sa na deti zo všetkých strán valia rozprávky plné podnetov. Nuna však chce byť bez slov. Veríme, že sa malým divákom podarí naladiť sa s nami na vlnu pomalosti a plynúť na nej smerom do hĺbky. Dôležitou súčasťou inscenácie je hudba, dalo by sa dokonca povedať, že ide o taký malý koncert,“ pozýva na predstavenie režisér Martin Geišberg.

Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: TS