Nu:Classic predstaví Poppy Ackroyd a Carlosa Cipu.

Na ďalšom vydaní akcie Nu:Classic, ktorá za posledné roky priviedla do Bratislavy umelcov ako Nils Frahm či Hauschka, sa predstavia dvaja poprední predstavitelia vydavateľstva Denovali Records.

ackroyd3

Na dvojkoncerte, ktorý sa uskutoční 18. októbra v bratislavskom Ateliéri Babylon, absolvuje svoju bratislavskú premiéru britská skladateľka, klaviristka a huslistka Poppy Ackroyd, a už po tretíkrát k nám zavíta z Mníchova skladateľ a klavirista Carlos Cipa. Prvých sto najlacnejších lístkov je už teraz k dispozícii na stránke www.orepole.sk.

https://youtu.be/0emf977L2Yc

Poppy Ackroyd vytvára kompaktné zvukové plochy súbežným hraním a loopovaním zvukov klavíra a huslí, pričom oboje využíva nielen „tradičným“ spôsobom, ale aj na „bubnovanie“ a vytváranie rôznych netradičných zvukov a postupov. Na konte má dva albumy, Escapement z roku 2012 a Feathers z roku 2014, a okrem sólového hrania je aj členkou jazzovo-experimentálneho zoskupenia Hidden Orchestra.

cipa1

Carlos Cipa, ktorý sa stáva už pravidelným účastníkom akcií Nu:Classic, kombinuje zvuk klavíra s vplyvmi modernej elektronickej hudby. Stále však ide v prvom rade o pomalé kompozície, ktoré svojou krásou a jednoduchosťou priklincujú diváka v kresle a najlepšie sa počúvajú so zatvorenými očami.

https://youtu.be/PfC7l7FiVXk

Po vypredaní prvej stovky najlacnejších 10-eurových vstupeniek sa do predaja dostane 200 lístkov v cene 15 eur, potom až do skončenia predpredaja bude cena 20 eur. Na mieste bude vstupné 25 eur. V predaji sú aj VIP lístkky v cene 30 eur.

Zdroj: Agentúra ORE POLE