Nový album servíruje skupina VIDIEK aj s oblohou.

Skupina Vidiek vydává vo vydavateľstve BRAINZONE už dnes, v piatok 9. októbra po dlhých dvanástich rokoch úplne nový album „Vidiek s oblohou“. Jeho názov albumu nemá nič spoločné s astronómiou, ani meteorológiou, ale je čisto gastronomický.

Na CD tanieri sa ako hlavný chod podáva skupina Vidiek a oblohou je množstvo hostí. Dvaja z nich, Franta Černý a Katarína Knechtová sa predstavujú na prvom rádiovom singli Milá.

„Hostí na albume je až 13 krát viac, než členov našej skupiny. Celkom 65. Medzi nimi sú napríklad Katka Knechtová, Franta Černý z Čechomoru, Mišo Kaščák, Pišta Vandal, či Pacora Trio a Puding Pani Elvisovej. A ešte veľa našich ďalších kamarátov, hudobníkov. Sám som prekvapený, že ich je až toľko. Album sme nahrávali postupne a hostia postupne pribúdali, tak som si ani neuvedomil koľko ich tam nakoniec je,“ prezradil spevák skupiny Vidiek Jano Kuric.

VIDIEK1m

Postupné nahrávanie znamenalo v prípade skupiny Vidiek takmer osem ročný proces pomalého a dôkladného hľadania správnych melódií, textov, aranžmánov, zvukov a samozrejme aj hosťujúcich spevákov a hudobníkov.

Album Vidiek s oblohou je už definitívne hotový a v piatok 9. októbra ho pokrstí v Bratislavskom Flagshipe na Made In Media Party prvý gastronomický krstný otec – kuchár Jaroslav Žídek. Ďalšie gastronomické krsty sa uskutočnia v Prahe a Londýne. 23. októbra na koncerte v Hard Rock Café v Prahe, kde Vidiek vystúpi benefične v rámci 16. ročníka celosvetovej kampane Pinktober, album pokrstí zatiaľ utajený šéfkuchár a v Londýne sa 30. októbra tejto úlohy ujme momentálny kuchár roka v Anglicku, Slovák Martin Záhumenský.

Pár hostí z albumu sa so skupinou Vidiek opäť stretne na jesennom turné, ktoré začne pár dní po vydaní albumu. V zostave Čechomor a Vidiek s Pacora Triom sa spoločne vydajú na „Načo pôjdem domov Tour 2015“. 14. októbra spolu zahrajú v Diamond People Clube v Košiciach, 15. októbra v Ministry of Fun v Banskej Bystrici, 21. októbra v Piano Clube v Trenčíne a 22. októbra v Babylone v Bratislave. Koncerty turné začína fenomenálny Čechomor, pokračuje Vidiek v spoločnom programe s Pacora Triom a všetky koncerty zavŕši spoločné finále.

Termíny koncertov:
14.10. Košice
15.10. Banská Bystrica
21.10 Trenčín
22.10. Bratislava
23.10. Praha
29.10. Dublin
30.10. Londýn
31.10. Manchester

Vstupenky: www.predpredaj.sk
www.skupinavidiek.sk

image001

Zdroj: pro:messa