Novoročná divadelná ponuka Mestského divadla!

O pár dni vstúpime do magického roku 2012. Podľa predpovedí by mal byť spojený s koncom sveta. Veríme, že sa vízie nenaplnia. No radšej príďte do Mestského divadla P. O. Hviezdoslava a doprajte si príjemný kultúrny zážitok, pre istotu☺ Čo ponúkame?

Dve svieže jednoaktovky o večne aktuálnych témach – láske a nevere. Ďalšia premiéra MDPOH, ktorá vznikla v spolupráci so squat, o.z., predstaví príbehy amerického filmového a divadelného mága Woodyho Allena. V prvej jednoaktovke s názvom Riverside Drive excelujú Richard Stanke ako úspešný spisovateľ a Robert Roth v pozícií psychopatického bezdomovca. Ženský prvok zastupuje Petra Vajdová v podaní spisovateľovej milenky Barbary. Druhý príbeh – Old Saybrook zachytáva siedme výročie bohatého manželského páru (Stanke, Vráblicová), počas ktorého sa však prevalí mužova nevera s manželkinou sestrou. V druhej jednoaktovke účinkujú i Michaela Čobejová, Petra Vajdová, Dušan Cinkota (stvárňuje postavu W. Allena), Tomáš Vravník a Robert Roth, ktorý sa vyjadril: „Je to veľmi ľudské, o nevere, ktorá je korením života a Allen je toho najlepším príkladom. Manželstvo s adoptívnou dcérou? No, papa :)“ Jednoaktovky hráme 9.1. a 26.1. o 19.00 hod.

Ani v januári nebude chýbať obľúbené nedeľňajšie popoludnie pre rodiny s deťmi. Kým predchádzajúce detské podujatia v MDPOH boli určené pre staršie deti, Batolárium, ktoré chystáme 15. januára o 14.00 hod., bude venované najmenším detičkám vo veku do 3 rokov. V divadelnom foyer na nich čakajú mäkkučké vankúšiky a interaktívne predstavenie Bábkového divadla na Rázcestí, ktoré plne rešpektuje neposednosť detí. Dovolené je hýbať sa, dotýkať sa, skúmať, slintať, smiať sa, aj plakať. Dieťa spozná svet divadla cez živú hudbu, zvuky, hlasy, pohyb a dotyky. O 15.00 hod. predstavíme v divadelnej sále rozprávku Traja tučniaci a potopa sveta, ktorá je určená pre deti od 3 rokov. V nej sa dozvedia o sile priateľstva troch tučniakov, ktorí musia čeliť veľkej potope sveta.

SĽUK predstaví 18. januára o 19.00 hod. program Výber z tvorby, ktorý je zostavený z najúspešnejších tancov, piesní a hudby tohto umeleckého telesa, ktorým si získavajú srdcia slovenských i zahraničných divákov už viac ako 60 rokov.

Nebudú chýbať ani Goldbergovské variácie z pera Georga Taboriho (20.1. o 19.00 hod.), v ktorých môžete vidieť slovenských hercov – M. Hubu, L. Latináka, M. Miezgu, R. Jakaba, J. Kemku, D. Abrahámovú, J. Oľhovú a D. Kavaschovú. Odvážna tragikomédia predstaví tvrdohlavého a despotického režiséra, ktorý vedie neustáli boj so svojím asistentom – Mr. Jayom.

Lucia Rózsa Hurajová a Marek Majeský sa spolu nasťahujú do svojho prvého spoločného byt, ktorý je príliš malý, všetko, čo sa dá, je v ňom nefunkčné a cez dieru v streche doň padá sneh. Zvykanie si na tieto podmienky im „uľahčuje“ i svokra (M. Sládečková) a všadeprítomný sused (Š. Kožka). Zabránia mladí zaľúbenci rozpadu svojho vzťahu? To sa dozviete 21. januára o 19.00 hod.

Posledným januárovým predstavením bude bláznivá komédia Divadelného spolku Frída s názvom Kosa, v réžii Jakuba Nvotu. Muž v maske, vydávajúci sa za Smrť, nečakane navštívi byt starého mládenca, ktorého chce presvedčiť, aby s ním odišiel na onen svet. Vzájomná konfrontácia vyústi do mnohých humorných situácií. Bravúrne herecké výkony Božidary Turzonovovej a jej brnenských kolegov (Radim Novák, Martin Trnavský) vynikajúco dopåňa živá jazzová kapela.

Rok 2012 prinesie určite veľa nových udalostí, či už negatívnych, alebo pozitívnych. Tie druhé vám ponúka Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava v ponuke najlepších slovenských a českých inscenácií. Veríme, že si každý návštevník vyberie tie, ktoré ho oslovia.

Mestské divadlo praje (nielen) všetkým návštevníkom nový rok plný zdravia, lásky, splnených snov a príjemných divadelných predstavení. Tešíme sa na stretnutie s vami v roku 2012!

Zmena programu vyhradená!

Vstupenky je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre na Klobučníckej ulici 2, v sieti Ticketportal (www.ticketportal.sk) alebo hodinu pred predstavením v pokladni divadla. Bližšie informácie na www.mdpoh.sk.

Zdroj: DPOH
Publikoval: Redakcia GREGI.NET