Novinka na slovenské R&B scéně: Eli Michaili a Laris Diam se spojily na desce Nienna

Svěží R&B, taneční elektronika i žánrové přesahy a dvě vynikající česko – slovenské hudebnice Eli Michaili a Laris Diam přináší album Nienna.

Na Nienně se podílelo hned několik producentů z různých hudebních světů – Lukáš Novotný z Bratří Orffů, kytarista a skladatel Tibor Žida pohybující se v soulu, R&B, gypsy jazzu, brazilské muzice, kytarista Peter Tomko, rapper Dalyb, nebo i Marko Bröstl, který desku mastroval a stojí např. za mixem aktuální nahrávky Hasana, Porsche Boy i Sameye. Laris a Eli si pozvaly také talentované zástupce mladé slovenské R&B scény, ve skladbách Sunset a Lalala hostují Taomia Rebis.

„Společný projekt vznikal rok. Oslovila jsem Laris na feat do jedné písně, sešly jsme se ve studiu a ještě ten večer nahrály tři songy a chtěly tvořit dál. Od myšlenky na EP jsme se brzy posunuly k celé desce, psaní písní neustávalo. Postupně jsme se poznávaly, probíraly nejrůznější témata a přicházela inspirace k textům. Některé vznikly v autě, jiné ve studiu, někdy na vzdálenost tisíce kilometrů, třeba mezi Barcelonou a Dubají,“ říká ke vzniku Nienny Eli Michaili. 

Desítka skladeb v češtině a slovenštině nese jméno jedné z Valar ze světa J. R. R. Tolkiena.

„Laris navrhla pojmenovat album po ženě, bohyni, já zrovna četla Silmarillion a právě postava Nienny mě oslovila i výtečně zapadla do kontextu alba,“ vysvětluje Eli.

Slovenská zpěvačka Laris Diam pochází z Turčianských Teplic, na kontě má spolupráci s Rytmusem, Darou Rolins, Kontrafakt, DJ Wich a mnoha dalšími.  Eli Michaili je česko – řecká zpěvačka usazená v Bratislavě, známá nejen z projektu Viah, ale především sólovým singlům heavy hearts a krasna zelena. Působila v uskupení Viah, které roku 2019 vyhrálo hudebně exportní projekt Radia Wave Czeching a vystoupilo na prestižní přehlídce Eurosonic Noorderslag. Několik písní z alba si můžete přijít poslechnout na koncert 10. února na Vibey party v Bratislavě.

YouTube: NTL youtu.be/TMS7_ZKGrMk
YouTube: Obloha zhasla youtu.be/FAe4zVymv7I
Multilink: elimichaili.lnk.to/nienna

Zdroj:TS