Nové EP dua SINPLUS “IT’S NOT ABOUT BEING GOOD”.

Nová vlna dua Sinplus pokračuje štyrmi výnimočnými trackmi: “Tieto nové skladby sa zrodili inštinktívne. Nechali sme hudbu prúdiť v jej najčistejšej forme.” Výsledkom je EP, ktoré sumarizuje Rock & New Wave esenciu skupiny.

27. novembra vydá rockové duo bratov Gabriela a Ivana Broggini nové EP s názvom ‘It’s Not About Being Good’. EP predchádza vydaniu nového albumu, ktoré je naplánované na jar 2021. Ostatný single ‘Escape’ označil začiatok novej éry kapely a toto EP reprezentuje novú kapitolu. ‘Escape; reflektoval na úmysel opustiť komfortnú zónu a postavenie sa imaginárnej stene z predsudkov a strachov: “Keď sa rozhodnete preliezť túto stenu, musíte za sebou aj veľa vecí za sebou… a toto sme spravili, zmenili sme miesta, vzťahy, zvyky. Všetko sa pre nás zmenilo.”

Tento rok bol pre oboch bratov plný osobných úvah a otázok. Odpovede sa pokúsili dať cez svoju hudbu tak, že písali o tom, čo v danom momente cítili, bez toho, aby brali do úvahy žánrovú zaujatosť, trendy alebo akékoľvek iné špekulácie. “Chceli sme sa úplne spoľahnúť na svoj inštinkt, tak sme nechali hudbu prúdiť v jej najčistejšej forme. Kúsok po kúsku, zvuky a akordy sa začali sa spájať. A my sme sa začali cítiť opäť sami sebou.” Štyri skladby sú zmesou medzi rock ‘n rollom a new wave. Je to hudba, ktorá vznikla spontánne pri prežívaní pocitov. “V poslednom roku sme prešli veľa zmenami v našich životoch a prešli sme si aj náročnými momentami. Máme šťastie, že sme to všetko mohli spracovať cez hudbu. Každá skladba je príbehom, ktorý sme zažili a pokúsili sme sa tento príbeh prerozprávať bez akýchkoľvek očakávaní.”

Spoločnosť diktuje pravidlá, ktoré nás vždy tlačia byť lepšou verziou samých seba vo všetkých aspektoch nášho života. ‘It’s Not about Being Good’ opisuje túžbu oslobodiť sa spod týchto pravidiel tak, že nezabudneme, že na konci to nie je o tom, či sme dobrí alebo zlí, ale o tom, či sme skutoční  a pravdiví sami voči sebe. Táto myšlienka je obsiahnutá aj v hlavnom singli ‘Break the Rules’.

“Môže sa to zdať zrejmé, ale aby sme vedeli, kto skutočne sme, musíme preliezť tú stenu a uvidieť, čo je na druhej strane. A o tomto je naša hudba.” 

Tracklist

  1. Break the Rules
  2. Van Gogh
  3. Burning Man
  4. Give It Away

www.sinplus.com
www.youtube.com/sinplustv
www.instagram.com/sinplus
www.facebook.com/sinplus
www.twitter.com/sinplusmusic

Zdroj: Woowoo