Nové cesty v progresivním metalu, VOiLA!

Dánští progresáci VOLA na svém podzimním turné přijedou s hitmakery VOYAGER z Austrálie a americkým duem FOUR STROKE BARON. Parádní progový paklík!

Pokud znáte trio progových kapel VOLA, VOYAGER a FOUR STROKE BARON, musíte uznat, že nad jejich spojením pro společné turné fakt někdo přemýšlel.

Velmi osobití Dáni VOLA, kteří jsou jedineční pro svou žánrovou nejednoznačnost, jsou jedním z největších příslibů současného progu. Už od debutu. Umí brát od polyrytmických králů Meshuggah, ale úplně stejně dokáží využít synthpop 80. let. Na silný groove je tu namontována kopa klávesových ploch, které do popředí dostávají romanticky zasněnou, snad až rozněžnělou atmosféru. Prostě emoce kam dohlédnete. VOLA ale nekopírují, chameleonsky se dokáží vykroutit z jakéhokoli inspirativního podezření a navíc přidají krásné vokální linky.

Australani VOYAGER jsou také úkaz. V prestižním Prog Magazine nominováni na Kapelu roku, za sebou turné s Karnivool, The Algorithm ad., vystoupení na kontinentálních festivalech ProgPower, ale i koncerty s kapelami typu Epica a Nightwish nebo, a teď se držte, účast v australské Eurovision.

Současnou podobu kvintetu se 7 alby lze popsat třemi slovy: barevný, energický, pozitivní. Mísí výrazně melodické vokály, které poukazují až do 80. let k popovým kapelám A-HA nebo INXS, hudebně berou z moderního metalu/rocku, ale zabrousí i do djentu. Jejich hudba, jakožto koncerty, mají pozitivní energie megatuny, tak se jimi v kombinaci se sympatickými Dány přijďte do Rock Café na zimu nabít!

Večer otevřou FOUR STROKE BARON, jejichž poslední desku, která je plná chytlavých riffů a nezapomenutelných refrénů, míchal Devin Townsend. 
Duo Kirk Witt a Matt Vallarino jsou splynutím obou uvedených kapel, ale vydávají se alternativnější, neméně progresivní cestou, jež v tvrdších momentech může připomenout francouzské věrozvěsty Gojira.

VOLA, VOYAGER, FOUR STROKE BARON
16. 9. 2022 – Praha, Rock Café
FB event: https://facebook.com/events/361457438810614
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/477

Zdroj: Obscure Promotion