Nová medzinárodná spolupráca na domácej scéne!

Úspešnej slovenskej kapele Peter Bič Project sa podaril ďalší husársky kúsok. Nadviazali spoluprácu so zahraničným hudobníkom, ktorý má na konte niekoľko megaúspešných hitov. Po niekoľkých spoločne strávených dňoch v nahrávacom štúdiu predstavili novinku CALLING YOU, ktorú zložil svetoznámy Dario G.

Dario GPeter Bič Project – toto anglicko – slovenské spojenie vzniklo vďaka pracovnej návšteve britského hudobníka, ktorý sa na Slovensku prvýkrát ocitol minulý rok.  Dario G, vlastným menom Paul Spencer v lete 2015  veľkolepou šou a jedným zo svojich najznámejších hitov otváral nový futbalový štadión v Trnave. Práve na tomto mieste mu naša krajina učarovala a zároveň v mysli skrsla myšlienka so záujmom nadviazať spoluprácu s interpretom zo strednej Európy. Priatelia, ktorých spoznal počas svojho pobytu na Slovensku, mu predstavili niekoľko slovenských a českých interpretov.  Dariovi G  však najviac zarezonovala  práve kapela Peter Bič Project, a to aj vďaka pomerne veľkému úspechu skladby Hey Now, ktorá zožala úspech i v zahraničí. Rozhodujúcim momentom pre Spencera však bol zahraničný sound košickej kapely a produkcia piesní v angličtine. „Niekedy je to risk pustiť sa do takejto spolupráce. Predsa len moje hudobné zázemie je iné ako Petra Biča a jeho partie, ich produkcia je skôr rockovo popová. Na začiatku je vždy nejaká predstava, ale nevieme ako to celé dopadne. Podarilo sa nám však naladiť na rovnakú vlnu a nájsť spoločnú cestu, a nahrali sme spoločné dielo, a vznikol malý zázrak,“ prezradil Dario G svoje pocity o spolupráci s Peter Bič Project. Neodpustil si však i pochvalu novej speváčky „Victoriina farba hlasu, načasovanie a ladenie sú úžasné. Jej postoj a energia našu spoluprácu v nahrávacom štúdiu veľmi uľahčili. Vie sa vcítiť do rôznych nálad a štýlov a čo sa mi páči najviac, je jej záujem experimentovať v situáciách mimo jej komfortnej zóny.“  

Po Prvom stretnutí nasledovali  hodiny strávene v nahrávacom štúdiu

Peter Bič Project a Dario G po prvom stretnutí okamžite nadviazali spoluprácu. Spoločnými silami v nahrávacom štúdiu upravovali a nahrávali skladby, ktoré Angličan zložil a je z nich cítiť jeho povestný rukopis. Pod konečnú úpravu piesní sa však podpísali aj členovia kapely Peter Bič Project a v skladbách zanechali i svoj hudobný vplyv. Po niekoľkých dňoch strávených v nahrávacích štúdiách sa všetci tešia z troch nahraných spoločných piesní. Prvú z nich, s názvom CALLING YOU, včera premiérovo vypustili do sveta a priaznivcov potešili i zaujímavým videoklipom.  „Pre nás to bol obrovský zážitok aj škola. Videli a zažili  sme vnímanie hudby a prácu človeka, ktorý so svojimi skladbami dosiahol celosvetové úspechy. Najviac ma teší, že sme si sadli hudobne i ľudsky, a spolupráca prebiehala hladko, a všetci sme si naozaj užili,“ okomentoval Peter Bič prácu na spoločných skladbách. 

Vo videoklipe CALLING YOU sa objavili i známe tváre 

Novinka s názvom  CALLING YOU poukazuje na to, že i smutné chvíle sa dajú obrátiť na chvíle radosti.

Videoklip je ladený do zimnej atmosféry. Samotná skladba opisuje ľútostné pocity a výzvu, respektíve volanie, aby sa tieto pocity zmenili. V tomto duchu sa nesie i videoklip, ktorý interpreti nakrúcali v spolupráci s režisérom Vladom Kriškom. Na obraze sa premieta niekoľko príbehov so smutnými situáciami, pri ktorých hrdinovia príbehov túžia po zmenách a práve Dario G a Peter Bič Project prostredníctvom svojej hudby a svetla tieto pochmúrne nálady menia a vyzdvihujú ich do radosti. „Napriek tomu, že video je zimne ladené, cítiť z neho teplo. Tma sa snúbi so svetlom. Práve to svetlo je sila, ktorú cez naše hranie vysielame do príbehov a ľuďom pomáha cítiť sa lepšie“ ozrejmil význam klipu Paul Spencer  aka. Dario G.

Pri natáčaní klipu podali pomocnú ruku i priatelia, ktorých známe tváre neunikli pozornosti fanúšikov. V scénach sa objavil uznávaný slovesný jazzman Peter Lipa, ostrieľaný spíker Ivan Binďo Bindas, pôvabná moderátorka Lucia Slováková, či začínajúci umelci.

Niekoľkých aktérov nášho nového klipu spoznal každý. Krásnu scénu v klipe stvárnil napríklad Peter Lipa. Je to náš dlhoročný priateľ, a keď sme ho oslovili s prosbou účinkovania v našom klipe, neváhal ani sekundu a podporil nás. Mnohí spoznali aj Binďa, známeho slovenského moderátora, ktorý reagoval rovnako, a bez váhania nás podporil. Toto sú presne tie situácie, na čo aj poukazujeme v klipe. Niečo riešite, neviete ako to spravíte, možno necítite úplnú istotu, ale potom príde to svetlo, čo všetko zmení, napríklad aj v podobe priateľov, ktorí vás podporia,“ prezradil Peter Bič, ako sa zrodilo účinkovanie známych tvárí v ich novinke. 

Zdroj foto: Archív peter Bič Project
Zdroj: Janka Marczellová