Nová dráma / New Drama 2012: Tak a je to za nami!

Tak a je to za nami!

Čo? Nová dráma / New Drama 2012
Kedy? 14. – 19. Máj 2012 
Kde? Bratislava


Festival Nová dráma je súťažná prehliadka súčasnej slovenskej a svetovej drámy, ktorá sa už po ôsmy krát stala perličkou hlavného mesta. Širokej verejnosti ponúka prezentáciu a propagáciu pôvodnej divadelnej tvorby, čím vyvoláva v nás záujem o kultúrne a divadelné umenie. 


Už od roku 2005 Divadelný ústav pripravuje organizáciu festivalu a nebolo tomu inak ani tento rok. Kvalitné divadelné inscenácie a divadelnú tvorbu z celého Slovenska, to je to, čo nás čaká a neminie počas pár dní festivalu. Súťažná sekcia bola rozložená na scénach v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava, Štúdiu 12, Divadle Aréna, Divadle Astorka Korzo ´90, elledanse– dome T&D, KC Dunaj a v Gallerii Cvernovka. Diváci sa mohli tešiť i na zahraničnú produkciu, ktorú zastúpili naši severní susedia a ich poľské divadlo Focus Poľsko. Divadelný ústav ju pripravil spolu s bratislavským Poľským inštitútom.


Postarané bolo aj o bohatý sprievodný program, ktorý tvorili výstavy, scénické čítania, workshopy a po záverečnom ceremoniály festivalu, divadelníkov čakalo aj odovzdávanie cien. Podrobnosti o festivale a víťazoch súťažných sekcií nájdete na webovej stránke Divadelného ústavu. Festival každoročne zaznamenáva prítomnosť domácich ale aj zahraničných hostí tak uvidíme čo si pre nás pripraví aj na ďalší rok.


Napísala: Romana Štorcelová
Publikoval: Redakcia GREGI.NET