NO NAME majú jedinečný hudobný precedens „Ži…a nech žít“ a naplánovali veľké Česko-slovenské turné!

Skupina NO NAME má na konte ďalší unikát! Jeden spevák spieva v novej skladbe „Ži…a nech žít“ dvoma jazykmi! Pieseň nahrali chalani k 100. výročiu založenia Československa a Igor Timko ju otextoval a naspieval po slovensky a po česky!

Nový song zahrá kapela na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019, ktoré sa chystá na jar budúceho roka po celom Česku a Slovensku! Nenechajte si ujsť hity „Čím to je“, „Žily“ či „Ty a tvoja sestra“ od Košíc až po Karlovy Vary, NO NAME naplánovala 5 zastávok po Slovensku a 18 v Česku!

„Ži…a nech žít“.  Tak sa volá nová jedinečná česko-slovenská pieseň obľúbenej skupiny No Name.
„Z hudobného hľadiska ide o „precedens“, nakoľko v sebe zahŕňa dva jazyky, česky je to žij, slovensky ži…. Chceli sme poukázať na diplomatický jeidnečný počin, kedy Masaryk a Štefánik presvedčili celý svet, že onoho času bolo nutné aby vznikol jednotný štát, Československo. Preto je pieseň naspievaná jedným spevákom ale v dvoch jazykoch. Aj týmto výrazovým prostriedkom sme chceli poukázať na obdobie 100-ročnice  Slovákov a Čechov a upriamiť pozornosť na jedinečné vnímanie slovenského a českého jazyka, na spolužitie, vzťahy…“ vysvetľuje Igor Timko.

Témou piesne je vznik Československa, hudbu napísal Igor Timko spolu s klávesákom No Name Zolim Šallaiom. Text má na konte líder Igor Timko. Novinka odznela v premiére symbolicky v oboch krajinách bývalého Československa v jednu chvíľu.

„K vzniku skladby nás inšpirovala príhoda z Varšavy, kde sme v anglickom jazyku rokovali o možnom uvedení No Name na európsky trh. Keď sme sa v danej chvíli potrebovali poradiť, tak sme sa s naším vtedajším českým vydavateľom z Prahy Zbyňkom Knoblochom bavili každý po „svojom“. A ten Angličan sa nás pýta: chlapi, to mi chcete povedať, že každý vravíte svojim jazykom a navzájom si rozumiete? To som v živote nevidel…“ s úsmevom hovorí Igor Timko.

Novinku odpália obľúbení hudobníci na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019, ktorú naplánovali od februára až do apríla budúceho roka.

„Na kapely sa chodí hlavne kvôli hitovkám, vďaka ktorým sme sa s fanúšikmi spoznali, takže najväčšie hitovky odznejú na sto percent. Zahráme však aj piesne, ktoré sú medzi našimi poslucháčmi obľúbené, no priestor v rádiovom vysielaní nedostali. Po prvýkrát zahráme naživo pieseň „Kto dokáže“, ktorú sme pôvodne napísali k 90-temu výročiu rádiového vysielania na Slovensku a neskôr do tejto piesne vstúpil aj Karel Gott. Premiéru mala v O2 Aréne. Teraz sa stane súčasťou nášho playlistu,“ plánuje sympatický Igor Timko.

Kapela No Name hrá v zostave Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara, Vilo Gutray, basa a Zoli Šallai, klávesy. Všetci členovia sa tešia na slovenských a českých fanúšikov. Na turné ich čaká spolu 23 koncertov!

„Akustické turné je vždy chuťovka, nejde o veľké halové koncerty, ale o špeciálne aranžovaný program, kedy sa s publikom intenzívnejšie komunikuje, vtipkuje, kedy je divák oveľa viac vtiahnutý do diania koncertu. My tento typ koncertovania milujeme. Práve kontakt s publikom je pridaná hodnota živého hrania. Považujem to za rovnako dôležitú súčasť koncertu ako sú piesne,“ uzatvára Igor.

NO NAME už vyše 20 rokov žnú úspechy doma aj za hranicami Slovenska. Už po desiatykrát kapela získala v Českej republike prestížne ocenenie Slávik bez hraníc. Vstupenky na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/dermacol-noname-acoustic-tour-2019/ Viac informácií o skupine No Name nájdete na www.no-name.sk 

Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019

Slovenská republika
21.2. Trenčín Piano Club
22.2. Poprad Dom kultúry
8.3. Košice Spoločenský pavilón
14.3. Žilina Holiday Inn
29.3. Bratislava Istropolis

Česká republika
5.2. Zlín Kongresové centrum
6.2. Jihlava DKO
12.2. České Budějovice DK Metropol
13.2. Pardubice Dům kultury Dukla
14.2. Náchod Městské divadlo Dr. Josefa Čížka
18.2. Opava Slezské divadlo
20.2. Znojmo Dukla konferenční a spoločenské centrum
26.2. Cheb KC Svoboda
27.2. Karlovy Vary Grandhotel Ambassador Národní dům
28.2. Chomutov Městské divadlo
2.3. Plzeň Měšťanská beseda
15.3. Český Těšín Těšínske divadlo
20.3. Písek Divadlo Fráni Šrámka
21.3. Liberec Dům kultury
26.3. Olomouc NH Collection Olomouc Congress
27.3. Ostrava Dolní Vítkovice – multifunkční aula Gong
4.4. Brno Mahenovo divadlo
11.4. Praha Forum Karlín

Zdroj: NK Factory