No Gravity má nový singel „Hra sa mení“, v unikátnom klipe hrá aj populárna Dominika Richterová!

Kapela No Gravity sa po dlhšom čase ozýva s novým výborným singlom „Hra sa mení“. Pieseň vznikla už pred pár rokmi, no chalani ju odložili do šuplíka, pretože s ňou neboli úplne spokojní. Po dlhšom čase sa k textu z pera vynikajúceho Vlada Krausza opäť vrátili, hudbu zaranžovali nanovo a výsledkom je skvelá novinka.

K singlu stihli nakrútiť aj unikátny videoklip, v ktorom hviezdi populárna herečka Dominika Richterová. Ide o náročný klip nakrútený na jeden záber, ktorý divákov vtiahne do deja práve pohybom kamery bez strihu. Práca na ňom trvala osem hodín v kuse, čo vyčerpalo aj takú profesionálku ako Dominika, ktorá má za sebou nakrúcania seriálov aj ťažké skúšky na muzikály. Výsledok ale rozhodne stojí za to!

Alternatívna rocková kapela No Gravity predstavuje novinku „Hra sa mení“. Singel má zaujímavú históriu. Jeho základ vznikol vlastne už pred rokmi, no až teraz sa ho chalani rozhodli „oprášiť“ a upraviť do novej podoby.

„Pesnička vznikla prazvláštnym spôsobom. Pred pár rokmi sme skladbu s rovnakým názvom a textom nahrali v Česku, ale s výsledkom sme neboli vôbec spokojní. Textu, ktorý napísal Vlado Krausz, nám však bolo veľmi ľúto a preto sme sa rozhodli, že sa pokúsime hudbu zaranžovať nanovo,“ vysvetľuje spevák kapely Michal Skrak.

K zaujímavej skladbe stihli chalani už nakrútiť aj unikátny videoklip.

„Je to náročný, jednozáberový klip, ktorý vymyslel režisér Samuel Stehlík. Vtiahne vás do deja práve pohybom kamery bez strihu. Zároveň dej vystihuje slová piesne, ktoré sa, samozrejme, dajú interpretovať rôzne. Nakrútili sme približne 10 pokusov, no z toho bol len jeden použiteľný. Pohyb kamery, svetiel a samotná choreografia sa nacvičovala dva dni dopredu,“ dodáva Michal Skrak.

V klipe hrá aj krásna a stále populárnejšia herečka Dominika Richterová. S Michalom stvárňujú hádajúci sa pár. 

„Dominiku Richterovú sme si vybrali spomedzi viacerých adeptiek. Jej talent a krása určite prispieva ku kvalite výsledku. Sme veľmi radi, že Dominika prijala ponuku. Samotné nakrúcanie bolo veľmi náročné. Zima a veľa opakovaní spôsobovali nervozitu na pľaci. Veľa hodín sme makali, ale bez výsledku. Nakoniec sme to ustáli a jeden záber sa ku koncu dňa podaril,“ opisuje Michal Skrak.

„Som veľmi rada, že ma chalani do klipu oslovili. Sú veľmi príjemní, pokorní a veselí. Takže aj nakrúcanie prebiehalo v tomto duchu, aj keď nám bola obrovská zima. Bolo to náročné a priznám sa, že ku koncu som to už nevydržala a trosku som rebelovala. No výsledok stojí za to. Pri takejto práci je naozaj náročné, aby sa všetci zosúladili a dostali perfektný výsledok. Myslím však, že chalanom sa to podarilo. Tvrdo na sebe pracujú a práca sa im úročí. Veľmi im fandím a držím palce v kariére,“ uzavrela Dominika Richterová.

Kapelu No Gravity v súčasnosti tvoria gitarista Rado Balajka, spevák Michal Skrak, hráč na bicie Mário Zedek a basák Štefan Condík. Všetky informácie o jej novinkách a koncertoch nájdete na webe: https://www.nogravityband.com/ alebo na facebooku: https://www.facebook.com/NO-GRAVITY-189460518593/.

Zdroj: TS

Foto: Jano Horák