Nie sme dokonalé – no, a čo! Fanúšikovia nás milujú.

Týmto vyhlásením odzbrojujú kritikov a dotieravých novinárov, ktorí im naznačujú, že svojou kyprou postavou nespĺňajú hollywoodsky ideál krásy. Naopak kilá navyše im pomohli získať vysnívanú rolu, pretože pozerať sa neustále na bezchybné neprirodzené krásky divákov omrzí. „Silnejšie dievčatá sú v komédiách lepšie, vedia ľudí rozosmiať. Myslím, že je veľmi ťažké smiať sa niekomu, kto je až príliš atraktívny, „vyhlásila populárna herečka Rebel Wilsonová.

A ktoré ďalšie celebrity si so svojou váhou hlavu nelámu a vypredávajú filmové sály?

Rebel Wilson (39)

Korpulentná herečka v súčasnosti žiari vo filmovej komédii Podfukárky (The Hustle)po boku štíhlej krásky Anne Hathaway. Zvodné podvodníčky dokážu oklamať každého muža a je jedno, či ste obyčajná bruneta alebo trošku neohrabaná bacuľka. „To hlavné, čo robí ženu atraktívnu a v mužských očiach krásnu je jej sebavedomie a spokojnosť s tým, ako vyzerá. Pre mňa bolo vždy najdôležitejšie cítiť sa dobre vo svojom tele,“hrdo vyhlasuje tridsaťdeväťročná Austrálčanka, ktorá si zahrala vo filmoch Ladíme! (Pitch Perfect), Baby na ťahu (Bachelorette)alebo Ako byť single (How To Be Single).

So svojou podobne rozmernou kolegyňou Melissou MacCarthy sa dokonca dohodli, že nepodľahnú všadeprítomnému tlaku po štíhlej postave. „Občas si len tak predstavujem, aké by to bolo, keby som vážila 50 kilogramov, ako veľmi by to asi ovplyvnilo moju kariéru, ale potom prestanem snívať, pretože to sa asi nikdy nestane,“ dodáva herečka, ktorá si je istá, že práve vďaka svojim kilám navyše a komediálnemu talentu získava jednu úlohu za druhou. „Viete, práca herečky je veľmi fyzicky náročná, občas ste na pľaci až 16 hodín denne. Musíte byť preto zdravá a dobre sa najesť,“uzatvára Rebel.

Melissa McCarthy (49)

Milovníci kultového seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov (Gilmore Girls)iste nostalgicky spomínajú na sympatickú postavu Sookie. Jej predstaviteľka Melissa McCarthy sa medzitým z vedľajších seriálových rolí vyšvihla do áčkových filmov. A vôbec jej v tom nebránili kilá navyše, ba naopak. Zahrala si po boku takých krásavcov ako je Jason Statham, Jude Law či Dwayne Johnson.

Mamička dvoch dcér sa snaží apelovať na nezdravý trend vyretušovaných krások, ktorým sa snažia podobať už veľmi mladé dievčatá. „My ženy sa už od mladosti neustále porovnávame a súťažíme, ktorá má pevnejší zadok a štíhlejšie boky. Namiesto aby sme si užívali toho, že sme zdravé a máme radosť zo života. Nemajte zlý pocit z toho, že nevyzeráte ako 5% ľudskej rasy,“ prehlasuje herečka, ktorú obmedzený výber modelov v plus size veľkosti donútil pustiť sa do navrhovania vlastných módnych kolekcií.

„Chcem, aby aj ženy, ktoré sa nezmestia do veľkosti 36 alebo 38, mohli mať trendy oblečenie, v ktorom sa budú cítiť skvele. Choďte sa pozrieť do oddelenia pre plnoštíhle, čo za neforemné stany tam nájdete,“ poburovala sa McCarthy nad faktom, že hoci viac ako sedemdesiat percent amerických žien má veľkosť 44, výber v oddelení nadmerných veľkostí je žalostný. V tom jej jednohlasne dávajú za pravdu účastníci reality šou Môj 270kilový život: Kde sú teraz? (My 600lb Life: Where Are They Now?), Ktorý vysiela od 11. júla od 21:00stanica TLC, ktorí zažívali v obchodoch pocity menejcennosti z toho, že v ich veľkostiach nemôžu nájsť ani jeden trendy kúsok. To sa práve teraz Melissa McCarthy rozhodla zmeniť. „Okrem iného, ​​že týmto ženám dávate najavo, že za nič nestoja, je to veľmi zlý biznis,“ozýva sa žena, ktorá sa vo svojom plus size tele cíti skvele a užíva si každý deň.

„Áno, mohla by som piť len vodu, jesť zeleninu a každý deň cvičiť, ale keby ma zajtra zrazil autobus, čo by som z toho života mala?“pýta sa pobavene Melissa.

Amy Schumer (38)

Som božská (I Feel Pretty)!To nie je len názov úspešného filmového počinu Amy Schumer, ale aj jej životný postoj. Známa prostoreká komička sa totiž všetkým ženám snaží dokázať, že krásne sú všetky – malé, veľké, tlsté – aj s opicou.

A sama ide žiarivým príkladom. Na sociálnych sieťach sa nebojí pridávať snímky, na ktorých je nenamaľovaná, s kruhmi pod očami či s odhaleným bruchom krátko po pôrode svojho syna.

„Mám bruško, celulitídu a vážim 72 kíl, napriek tomu môžem mať sex, kedykoľvek sa mi zachce,“vyhlásila nedávno. Ako dôkaz sa nechala v roku 2015 vyfotiť pre prestížny kalendár Pirelli. Nebola by to však Amy, keby toto fotenie nepojala s humorom sebe vlastným. Na snímke sedí na stoličke len v nohaviciach v póze, kedy jej nelichotivo vyliezajú kilečká na bruchu.

Jedna z najpopulárnejších komičiek nedávno na svojom Instagrame tiež zverejnila fotografie, ako si odsáva mlieko. Len máloktorá slávna žena má odvahu ukázať sa unavená pár dní po pôrode v situáciách, ktoré sú všetko možné len nie pekné a sexi. A za to jej patrí veľká vďaka od všetkých žien, ktoré sa v porovnaní s vyretušovanými kráskami z titulných strán cítia občas nedokonalé.

Zdroj: TS