Nicky Mack a Martin Císar zverejnili videoklip k skladbe V túžbach.

Citlivý duet opisuje nečakané stretnutie dvoch ľudí a hovorí o stopách, ktoré následne jeden v druhom zanechajú.

Speváčka Nicky Mack, ktorá prednedávnom zaujala i v talentovej súťaži Talent na maXXimum rádia Europa 2, zverejnila videoklip k duetu V túžbach s Martinom Císarom. Ide o slovenskú verziu piesne Inspired By You, ktorú Nicky vydala ešte počas svojho pobytu v Toronte. Mladá interpretka a skladateľka sa ju teraz rozhodla prepísať do slovenčiny a prespievať vo dvojici.

Ako sa Nicky vyznala, ide o celkom prvú pieseň, ktorú vo svojom živote napísala. „Tá pesnička vznikla, keď som raz večer sedela doma a hrala si melódie na keyboarde. Melódiu aj text k nej som vymyslela doslova za 15 minút,“ spomína si.

Skladba, ktorú producentsky zastrešil gitarista Earthphonics Paul J Doron, podľa nej opisuje nečakané stretnutie dvoch ľudí a následný proces, keď jeden v druhom zanechajú niečo silné a trvácne. „Je zaujímavé, ako sa nás niektoré momenty a príbehy, ktoré nám ten druhý hovorí, jemne dotýkajú a vrývajú sa nám do pamäte…,“ zamýšľa sa speváčka. „Myslím, že každý z nás dúfa, že raz nájde človeka, ktorý mu bude rozumieť a pri ktorom sa nebude musieť na nikoho a na nič hrať,“ dodáva.

S Martinom Císarom sa Nicky Mack stretla v spolupráci i nedávno. Len pred pár dňami totiž zverejnili video, na ktorom sa ich hlasy spojili v jemnej cover verzii piesne Dance Monkey. Táto práca ich veľmi potešila a nadchla, a tak sa Nicky s otázkou, koho osloviť do duetu v piesni V túžbach, dlho netrápila.

 

Pre Martina, ktorý si do skladby sám napísal svoju slohu, je Nicky Mack jednou z najtalentovanejších speváčok, aké kedy stretol. „Veľmi Nicky obdivujem za to, s akým prehľadom a rýchlosťou skladá svoje songy. Keďže máme rovnaký manažment, bolo len otázkou času, kedy sa stretneme osobne a musím povedať, že to stálo za to! Od prvej chvíle sme si sadli, a to nielen po hudobnej, ale aj po ľudskej stránke. Spoločne sme jeden večer debatovali o hudbe a púšťali si navzájom svoje piesne, až sme sa dopracovali k piesni V túžbach…,“ približuje Martin. „Tá skladba má pre mňa silnú emóciu. Verím, že sa s ňou stotožní veľa zaľúbených poslucháčov,“ hovorí s úsmevom spevák.

O jednoduchý čiernobiely videoklip k singlu sa postaral Lukáš Patrik. Natočili ho v ateliéri FMK. „Snažili sme sa o jednoduchosť s jemne umeleckým nádychom. S Lukášom som spolupracoval už v minulosti, a tak sme ho oslovili na niekoľko umeleckých fotiek, až sme si napokon povedali, že by sme si jeho prácu vedeli predstaviť aj v klipe. Som rád, že si našiel čas a postaral sa o vizuál pesničky,“ uzatvára Martin, podľa ktorého klip nakrútili absolútne bezproblémovo a vo výbornej atmosfére.

Informácie poskytla Michelle Kristová z umeleckej agentúry Stella Production