Nedeľa v Medenom hámri v znamení humoru

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom Banská Bystrica pozýva 16. júna o 16:30 na ďalšiu zo série podujatí Nedeľa v Medenom hámri. Európsky významný inustriálny areál s viacerými národnými kultúrnymi pamiatkami ožije opäť netradične, tentokrát ale humorom.

“Kým sa podarí komplexný areál Medeného hámra postupne zrevitalizovať, je podľa nás veľmi dôležité sprostredkovávať jeho genius loci a vytvárať vzťah verejnosti k tak významnému miestu už dnes. Máme za sebou už niekoľko Nediel v Medenom hámri v rôznych častiach areálu – boli to komentované prehliadky, prednášky, koncerty, súčasný tanec, čítanie, odlievanie šperkov aj videomapping – počas dňa i v noci. Tentokrát dostane priestor humor. Totiž aj ten nám niekedy pomáha prekonať neľahké výzvy, ku ktorým postupná snaha o záchranu areálu Medeného hámra rozhodne patrí. Koniec koncov, videli ste už predstavenie so skutočným bagrom?”, uvádza Juraj Havlík.

Pod názvom “Medený humor v nedeľnom hámri” vás tentokrát pozývame na “Show robošov”. Pôjde o svižné komediálne predstavenie žonglérskeho zoskupenia Duo Kyseli Krastafci, v ktorom hrá aj naozajstný trojtonový bager. Toto zoskupenie vzniklo v lete roku 2012 v chorvátskom Splite, odkedy má za sebou niekoľko predstavení v zahraničí, ale aj na Slovensku (ukážka predstavenia: https://www.youtube.com/watch?v=LoB709AV9-g).

Ako bonus je zároveň tentokrát pripravený štýlový odvoz priamo z historického centra mesta. O 16:00 bude výnimočne z Námestia SNP vypravený vláčik Neusohl Express, a to priamo do areálu Medeného hámra.

Aktuálne informácie ku podujatiu na: https://www.facebook.com/events/1974632882938927. Vstupné je dobrovolné, podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica – Výbor mestskej časti č.1.

TS – OZ ZA! Medený hámor