Návštevníci Art Film Festu tvoria vlastný film!

Návštevníci 20. ročníka Art Film Festu pripravujú spoločne experimentálny film, ktorý sa na festivale robí po prvý raz. V príjemnej atmosfére otvoreného stánku v Trenčianskych Tepliciach si každý okoloidúci môže vystrihnúť ľubovoľné políčka z pripravených filmových pásov a dolepiť ich podľa vlastnej chuti do vznikajúceho materiálu. Tým vznikne experimentálna snímka, ktorú uvedú deň pre vyvrcholením festivalu.


„Chceme upozorniť na tento filmový materiál, ktorý ľudia už o pár rokov nebudú môcť vidieť, keďže sa kinematografia zdigitalizovala. Ale filmový pás je oproti digitálu iné médium,“ vysvetlili zámer organizátorky workshopu Pristrihni si! Eva Križková a Eva Pavlovičová z časopisu Kinečko. 
Art Film Fest
Ľudia si môžu chytiť filmové pásy, odstrihnúť si z nich takú dåžku, akú chcú a môžu ho rôzne upravovať. Napríklad ho vyškrabávať, maľovať, vyšívať, kresliť naň fixkami, prilepovať drobné ploché predmety, vyšívať farebnými niťami. Na konci prilepí každý návštevník svoj kúsok k už hotovému filmu navinutému na cievke. Tak vznikne jeden celistvý pás. 
Art Film Fest
Nové experimentálne filmové dielo sa bude premietať 22. júna o 22.00 h v Kine Prameň v Trenčianskych Tepliciach aj so živým hudobným sprievodom. „Myslíme si, že výsledný film bude mať približne 20 minút, ale máme materiál aj na tri hodiny. Záleží na tom, koľko ľudí sa nášho projektu zúčastní,“ povedali iniciátorky. 
Medzinárodný filmový festival ART FILM FEST potrvá do 23. júna a opäť sa odohráva v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Tento rok oslavuje okrúhlych dvadsať rokov a počas celého týždňa premietne takmer 160 filmov z rôznych krajín.
artfilmfestZdroj: Forza, a.s.
Foto: Eduard Genserek
Publikoval: Redakcia GREGI.NET