NashGrowShop tour 2012!

Deathcoroví SMASHED FACE (www.facebook.com/smashedface) a metalcoroví SCOUND (www.facebook.com/scound) se rozhodli spojit své síly v lednové víkendové koncertování po ČR v rámci NashGrowShop tour 2012. Na nìkolika koncertech SF nahradí mladá parta NOOSTRAK kvùli vytíženosti nového kytaristy SMASHED FACE.


SMASHED FACE [Vysočina – Czech Republic] – death metal / deathcore

SMASHED FACE je death metalová kapela pocházející z Vysočiny. Za témìř deset let fungování vydala 3 řadové desky, 1 ep, 1 demo a bezpočet kompilací. Zúčastnila se pìti evropských tour a odehrála nìkolik stovek koncertù. Svým neúnavným přístupem si vydobila neotřesitelnou pozici na CZ scénì a na tohle jméno slyší i v zahraničí.

Na začátku roku 2011 vychází dlouho očekávaná třetí deska s názvem „Misanthropocentric“ na labelech SHINDY prods. a RADIATION NOISE prods., o celosvìtovou online distribuci se starají COSMOPOLITEAGE recs. Materiál byl nahrán v GRAPOW studios Rolanda Grapowa (kytarista MASTERPLAN, ex HELLOWEEN), o grafické zpracování se postarali KILLUSTRATIONS art a o fotoset NECRANIA photography. Deska vychazí jako masivní pìti-panelový digipack se dvìma booklety a je k dostání na adrese kapely a vydavatelstvích. Novinka byla podpořena hojným koncertováním a evropským tour na přelomu března a dubna po boku ruských EASE OF DISGUST.

SCOUND [Třinec – Czech Republic]

Kořeny třinecké metalcoreové úderky SCOUND sahají až do roku 2003, kdy na troskách kapely PIBLOKTO její dva bývalí členové MicL (vokál) a Grekos (bicí) spojili síly spolu s Kruspem (kytara), aby se snažili oživit tehdy skomírající HC/metalovou scénu na severní Moravì. Po delším období kdy kapela hledala svoji tvář, se Kruspe přesouvá na pozici manažera a na jeho místì zaujímá pevné místo talentovaný kytarista Vencas a dobrý kámoš kapely Mako se ujímá basy. SCOUND se následnì vydává v létì roku 2005 do nahrávací ho studia GM recordings a natáčí 2-skladbové demo, které na lokální scénì vyvolává velký ohlas. SCOUND začíná nabírat první koncertní zkušenosti po celé ČR a bìhem toho období kapelu neminou ani interní zmìny, které jsou nezbytné pro budoucí hudební smìřování.

Koncem roku 2006 se kapela zavírá opìt do studia GM recordings, kde pracuje pod taktovkou Martina Roženka (ADOR DORATH) na debutovém albu “No Second Chances”, které vychází v únoru roku 2007. SCOUND následnì se svou živelnou show rozjíždí kolotoč koncertù po klubech a festivalech v ČR/SR/PL ve společnosti kapel jako BORN FROM PAIN (HOL), WITH PRIDE (HOL), LOCOMOTIVE, ACTION, X – CORE, SMASHED FACE a dalších. Témìř ihned po vydání alba začíná kapela pracovat na nových skladbách, jež jsou silnì ovlivnìny severskou metalovou vlnou a tvaruje si svùj osobitý styl, v nìmž se mísí vlivy švédského metalu a hardcoreové zbìsilosti.

V následujícím období kapelu neminou další interní zmìny, hlavnì na postu druhé kytary, aby ve druhé polovinì roku 2009 vkročila do vlastního nahrávacího studia Easthill records a zde ve složení MicL (vokál), Vencas (kytara), Hanzek (kytara), Pishta (basa) a Grekos (bicí), začala pracovat na novém EP “At the Point of Death”. To vychází v únoru roku 2010 pod křídly Crystal productions a album sklízí pozitivní recenze na hudebních serverech v česku a polsku. Bohužel v téže dobì kapele dochází dech vlivem neustálých zmìn v sestavì a tak se po koncertì s americkou legendou BLEEDING THROUGH a THE FACELESS, rozhodne dát si načas pauzu.
Po ročním zimním spánku se ovšem SCOUND vrací mnohem silnìjší než kdy dřív a začíná pracovat na nových skladbách s českými texty pro druhou řadovou desku, jež je plánována na rok 2012 a do té doby plánuje další energické koncerty po celé české a slovenské republice.


NOOSTRAK [Havl.Brod – Czech Republic]

Počátky Noostrak se datují na rok 2002, kdy se dva ze současných členù (Michal Florian – kytara, Jarda Soukup – bicí, v roce 2002 jim bylo pouhých 9 let!) spolu se svým kamarádem Jakubem Pekařem (baskytara) rozhodli založit kapelu. V této sestavì hráli až do roku 2004, kdy se do kapely přidává současný kytarista Vítek Suchý. Rok poté opouští kapelu Jakub a nahrazuje ho Martin Krupauer. Kapela hraje v této sestavì až do roku 2009, kdy se Martin rozhodl vìnovat pouze zpìvùm a na postu basskytary ho nahradil Tomáš Novotný. V této formaci však kapela dlouho nevydrží, na konci roku 2010 kluky opouští kvùli vnitřním neshodám a osobním dùvodùm Martin i Tomáš. V kapela tedy zùstává jen nejstarší trojka Michal-Vítek-Jarda. Nedlouho potom, na začátku roku 2011, kapela našla další dva současné členy, basskytaristu Vaška Jaroše a zpìváka Luboše „Freda“ Kristka (zpìváka české deathcorové kapely Smashed Face). V této sestavì začíná vše od znovu a na jaře 2011 se vyráží vstříc hudebním fanouškùm s kompletnì novým repertoárem. Kapela začíná hodnì koncertovat, nahrává desku (která vyjde na konci roku 2011) a odehrává své první evropské tour po boku ruských Sarah, Where Is My Tea.

NashGrowShop tour 2012
13.1.2012 – CZ – Havlíčkuv Brod, Grow Up club (Noostrak místo Smashed Face)
14.1.2012 – CZ – Ledeč nad Sázavou (Noostrak místo Smashed Face)
20.1.2012 – SK – Martn, FBC club
21.1.2012 – SK – Žilina, Boonker club
27.1.2012 – CZ – Třinec, Barrocko
28.1.2012 – SK – Levice – KD Družba

Nash

Zdroj: EMOCEANS booking
Publikoval: Redakcia GREGI.NET